» Poradna » Ostatní

Pomalá interní zipka

Do nového počítače (Duron 700/Msi KT7pro2a) jsem zamontoval, již dříve používanou, interní mechaniku ZIP 100. Při kopírování ze ZIP na HDD je rychlost standardní, ale v opačném směru (z HDD na ZIP) je rychlost neskutečně malá. Počítač na zipku přistupuje tak jednou za dvě vteřiny. Zipka je momentálně jako primary slave na kabelu s HDD Quantum Fireball 20G ATA 100. Stejně se chová i jako seconadry master. Nepomohl ani zákaz zpožděného přístupu k vyjímatelným diskům, ani přeinstalace ovladačů, ani změna pozice na kabelu. Děkuji za všechny rady. Alois

Odpovědi na otázku

Dejte ji jako secondary slave a v BIOSu nastavte nějaký rozumný PIO mód.