Polomrtvý tablet Archos 70 Titanium

Dobrý den; byl jsem požádán o opravu tabletu Archos 70 Titanium. Na displeji se po zapnutí objeví úvodní animované grafické logo "Archos Entertainment your way" a to je vlastně vše. Zkoušel jsem zapnutí s podrženým tlačítkem hlasitosti (Factory default?), poté se objeví roztomilý obrázek ležícího mrtvého androidího ufónka s otevřenými dvířky na bříšku a červeným vykřičníkem a zhruba po dvou minutách se opět zobrazí jen úvodní logo. Na webu výrobce jsem nic použitelného pro obnovu nenašel, servisní zastoupení u nás podle všeho Archos nemá. Prodejce už údajně nelze sehnat, takže je to čistě na českém kutilství. Věděl by si s tím někdo rady? Děkuji

Odpovědi na otázku

Co se vam v recovery modu objevy za volby - není tam třeba update firmware?

No ... a jakpak se ten recovery mód spouští?

Volume down a zapnout, drzet volume down a pak naskoci bila obrazovka, alespon na A70it.

Viz text dotazu - krom obrázku mrtvého androido-ufona žádný efekt

Zkousel jste ho pripojit k PC? Deje se něco?

Ano, zkoušel - W7 nenajde ovladače, na webu výrobce jsem je nenašel

Když se vam zobrazi ten lezi android a pripojite ho k pocitaci - co se stane? Není ve slotu karta?

Ve slotu karta není. Když tablet připojím k PC v době zobrazení mrtvoly Androida, není počítačem vůbec detekován, až po přechodu k animovanému logu Archos - tam to ale opět končí na scházejícím ovladači zařízení "MTP USB"

Zmáčkňete power on a hned potom volume up a hned obě tlačítka pusťte. Mělo by se otevřít menu.

Proč se pouštíš do něčeho, o čem nemáš ani šajnu ? Tví přátelé budou asi taky zvláštní, když ti dávají toto na opravu

Slušně žádám podobné "taky diskutující", aby si ušetřili své cenné komentáře. Děkuji.

To vážně nikdo neví, jak přehrát Android v tabletu? Nechce se mi ho zahodit jen kvůli softwarové závadě.

pravděpodobně je poškozen FW, jediná možnost je stáhnout na MicroSD kartu novej FW přímo od výrobce a vyprovokovat FW update příslušnými tlačítky. FW by se měl začít nahrávat.

Sláva, konečně první rozumný příspěvek, děkuji. Leč ještě nemám vyhráno. Firmware jsem na webu výrobce našel a stáhnul. V návodu k použití je uvedeno, že je zapotřebí stažený soubor umístit do rootu interního úložiště a zapnout. Kámen úrazu tkví v tom, že v tomto stavu není tablet počítačem rozpoznán (hlásí se jako MTP USB zařízení, ke kterému schází ovladač) a tudíž nezpřístupní interní úložiště. Zkusil jsem samozřejmě i paměťovou kartu, ale té si po zapnutí nevšímá (ani běžným zapnutím, ani žádnou tlačítkovou kombinací při zapínání). Tuším, že vítězství je na dosah, ale ještě pořád jeden krůček schází. Jak dostat soubor s firmwarem do interního úložiště nebo jak donutit tablet, aby si ho natáhl z mikroSD? Možná očekává jiný souborový systém? Na kartě je aktuálně FAT32, copak by Androidu mohlo chutnat lépe?

nuž ale chýbajúci ovládač MTP zariadenia je problém PC a nie tabletu!http://www.windows7download.com/win7-live-suit-pack/mkwrb... za vyskúšanie nič nedáš

Souhlas, že zpřístupnění interního úložiště je v tuto chvíli problém ovladače v PC, ale výrobce ho na webu nemá a bez něj se nehnu z místa. Live Suite Pack končí na tom samém - žádné zařízení nevidí, tudíž do něj nelze natlačit firmware. Pořád si myslím, že by to mělo umět natáhnout firmware z paměťové karty, ale buď to neumím já nebo to opravdu není možné. Zatracenej krám .... nicméně děkuji za snahu.

Takže firmware máš. Musí mít koncovku .IMG. Pak si stáhneš LIVE SUIT třeba ve verzi 1.09. Nainstalujete ovladače,které jsou součástí LIVE SUIT. ZZkuste třeba odsud: http://www.filecrop.com/Live-Suit.html . Vypnete tablet, spustíte Live Suit, kabel zatím do tabletu nepřipojovat!!! Do Live Suit nahrajete IMG soubor, pak: Chytnete káblík z PC a při stlačení tlačítek POWER a VOLUME- zastrčíte káblík do tabletu,pustíte jen POWER a několikrát jen zmáčknete.Tlačítko VOLUME- stále držíte, až uslyšíte z PC, že se tablet připojil (kliknutí jako při zapojení USB) pustíte tlačítka na tabletu a necháte LIVE SUIT nahrát IMG soubor s firmwarem do vašeho tabletu. Až LIVE SUIT ukáže 100%, firmware je nahrán. Vyzkoušeno asi na 4 různých tabletech. (MYTAB7, ARCOHS, ACER). Po té vám doporučuji udělat si ROOT tabletu nebo tzv. Recovery MODE, které najdete třeba zde: http://vithabada.cz/blog/nexus-7-root-a-cwm-r...

pokus: nechat úplně vybít baterii