» Poradna » Ostatní

Pololetní práce z číslicové techniky - pravdivostní tabulka

Ahoj jsem student a nevím si rady se sestavením pravdivostní tabulky. Ta je zde http://www.imagehosting.cz/ . Jde o to, že spínače se přepinají podle čísla na 7segmentovém displeji a jsou v určité poloze. Když se přepne špatný spínač tak se zobrazí E jako error. To jde prý zapsat pouze do jednoho řádku, ale prostě nemůžu přijít jak. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jeste dodám, že u výstupů znamená 0 jako zapnuto a 1 jako vypnuto.

Ty výstupy by měly být spíš myšlené pro displej se společnou anodou.

Milý studente,nerozuměl jsem úplně tvé otázce. Ale moje rady jsou:1) Doplň/Vyrob si pravdiv. tabulku tak, aby byla úplná. Tedy máš-li 8 binárních vstupů bude tabulka obsahovat 256 stavů.2) Ať to má štábní kulturu. Viz např. https://goo.gl/PkcBtC Protože v tvém dosavadním výtvoru se dost špatně hledá.To že nějaký error lze zapsat jen do jednoho řádku je možné. Buď to znamená, že je pouze 1 stav z 256, který takto muže nastat nebo se jedná o zjednodušený zápis, kterým se postihne množina stavů. Dejme tomu, že na nultém, třetím a sedmém vstupu nezáleží, zápis může vypadat takto: X 0 1 1 X 1 1 X.

Nepochopil jsem problém/otázku.