Poloha cpu chladiče

Nemá někdo článek nebo video kde by mi poradili jak nastavit chladič. Nebo sát vzduch z předu case nebo od grafiky? Díky za rady předem

Odpovědi na otázku

Pokud máš namontovaný v kejsu zadní ventilátor, nasměruj chladič CPU tak, aby proud vzduchu směřoval dozadu na tento ventilátor. Pokud máš ventilátor jen zepředu a vzadu nic, pak nasměruj chladič CPU nahoru do zdroje, pokud je nahoře. Ten bude odsávat vzduch ven. Pokud máš zdroj dole, namontuj zadní ventilátor. Nedoporučuji dávat ventilátor jen nahoru. Je to méně efektivní a dávám jej jen jako přídavný k ventilátoru zadnímu. Ideální stav je takový, že dáš jeden ventilátor dopředu. Ten nasává vzduch a ochlazuje disky a ofukuje i grafiku. Druhý větrák dozadu.☺

Ok dam dva na nasávání a do zadu a nad procesor

Na to nepotřebuješ článek. Stačí toto:http://www.quietpcusa.com/images/products/galleries... Vpředu/dole se nasává, vzadu/nahoře vyfukuje. Chladič CPU fouká dozadu (pokud je nahoře v bedně otvor, může foukat nahoru).Absolutní minimum je 1x nasávání vpředu a 1x výfuk vzadu. U žravých PC, kde CPU a grafika hodně topí může být i 3 + 3 (ono je to vhodné i u úspornějších, protože pak mohou běžet jen na nízké otáčky a nejsou vůbec slyšet).