» Poradna » Ostatní

Polofunkční wifi

občas se zastavím v jedné kavárně na wifi-free a zkouším se připojit. Skončí to u hlášky "načítání IP adresy" a připojení žádné. Nechytá se ani Omnia II (WM 6.5), ani ATIV S (WP 8.1) ani tablet Asus (A 4.0). Nikde jinde problém nemám, podobný problém mají i jiní zákazníci. Část jiných zákazníků se ale naopak chytá, stejně tak i vedoucí a ten proto tvrdí že problém je u nás a máme si projít nastavení mobilů a tabletů. Já si myslím že chyba je v nastavení routeru. Kde tedy hledat problém ? V normě wifi to nebude, mám pokryto a,b,g,n. Díky za nakopnutí...

Odpovědi na otázku

Hod sem vypis nastavenia problematickeho Routra/AP...

Ať pan vedoucí nastaví router na jiný kanál než 12 nebo 13. (1 až 11). Tyto vyšší kanály některá zařízení neumí přijímat (americká norma).

To by ale tu síť vůbec neviděli. Problém bude spíš v DHCP, jak píše kolega.

Pokud by me nekdo nutil, abych si tipnul, tak bych si tipnul DHCP server. Pokud je pro pripojovani zakazniku pouzit nejaky pomerne obycejny SOHO router, tak jeho DHCP server muze byt nastaven tak, ze ma k dispozici pro pridelovani treba jen 50 IP adres a ma nastaveny nejaky lease time (dobu, na kterou adresu propujci), casto 24h ve vychozim nastaveni. Panu vedoucimu a stamgastum chodi WIFI dobre, protoze si vzdy stihnou vzit svou adresu znovu, dokud jsou jeste v tabulce aktivnich leasu, u ostatnich je to sazka do loterie, jestli zrovna nejaky lease expiroval a jsou proto schopni se pripojit. Tato teorie by mohla byt platna, pokud se jedna o hojne navstevovanou kavarnu nebo kavarnu jejiz Wifi casto vyuzivaji lide z okoli. Pokud se jedna o kavarnu na samote u lesa, kam chodite vy, provozni a 3 dalsi zakaznici, tak to bude zrejme uplny nesmysl.Bez konzultace s nekym, kdo ma pristup do nastaveni routeru a alespon trosicku tomu rozumi se asi neda 100% zjistit, co je presnou pricinou.

Díky za reakce. Výpis nastavení routru dám těžko, admin se se mnou nechce bavit s vysvětlením že jiným to funguje tak je problém u mne. Router je od Telekomu. A hospoda není samota u lesa je v dědině, na druhém konci má hostinský wifi s heslem a tam nemá nikdo problém. Jen jsem měl 6000 otáček když mi 17-ti letá čapérka zahlásila že tomu nerozumím a ať se naučím ovládat svůj mobil

kde to je? kdyby blízko, tak bych jim wifi "provětral"

díky, každá pomoc dobrá, jenže toto je na Slovensku Chodím ke konkurenci kde nemá hospodský problém poskytnout heslo na wifi, on ví že si tam pivečko dám