» Poradna » Notebooky

Politý Notebook

Zdravím, povedlo se mi vylít na stůl vedle notebooku vodu, voda se větráním dostala dovnitř, než sem zareagoval, sám se vyplatí, snažil jsem se hodně vysušit a stále nic.. množství vody nebylo moc velké... Občas se stane, že naskočí a poté se opět vypne. Nějaké rady?

Odpovědi na otázku

Nejspíš jsi nesušil dost.Notebook jsi rozebral? Nejspíš ne, takže moc vysušený není. Ostatně se podle toho chová. Vypni, vyndej baterii a nech několik dní schnout. Pokud neodmontuješ kryt, bude schnout dlouho. Ale spolehnout už se na něj nebude možné. Sušit se musí důkladně, okamžitě a nestačí jen vodu nechat odpařit.

Nerozebíral... Jak jsem říkal, vody moc nebylo, sušil jsem fénem a najednou se rozjel a jede v poho, snad nehrozí, že po vypnutí zas nepůjde? Jinak díky za odpověď

Tak když se kvůli tomu vypnul, tak proboha asi to množství bylo dost velké na to, že poškodilo elektroniku. Samozřejmě jsi udělal klasickou hloupost, aniž by ses přesvědčil, jestli je to dokonale vysušené, pokoušel ses to zapínat. Takže zapomeň na to, vůbec nepřipojuj zdroj ani baterii a nejprve ho kompletně rozeber, vyčistí a vysuš. Tobě se zdá, že to množství bylo malé, ale notebooku evidentně ne. Nejspíš došlo k tomu, že natekla do vstupu chlazení a ventilátor ji rozstříkl po celém vnitřku...

Pokud to neuděláš a budeš se ho pokoušet dál provozovat, tak máš velmi slušnou šanci, že jednou se vypne a už ho nezapneš...

"Občas se stane, že naskočí a poté se opět vypne"To nahorsie je "polity" notebook skusat zapnut !!!Odpojit napajaci adapter a vybrat baterku (ked sa da).Ked to bola len voda (ziadne sladke svinstvo), rozobrat notebook a nechat par dni vysusit - rozhodne nezapinat !

A samozřejmě největší nevýhodou valné většiny notebooků je, že mají baterii zabudovanou pod zadním krytem notebooku. Idiotismus výrobců je do nebe volající.. Než se lajdácký uživatel, který polije notebook čímkoliv, rychle probere, odpojí adaptér a dostane se k baterii, může být už dost pozdě, aby zachránil základní desku od zkratu.. Samozřejmě k té záchraně nejdříve hledá šroubovák, když se taková věc přihodí doma a ví, kam pro něj sáhnout.. A další věcí při té záchraně je, že třeba ani neví, kde odpojit konektor napájení z baterie v desce.. Tohle se výrobcům notebooků opravdu povedlo.. Inovace, se kterou přišel hodně aktivní pablb...

Mozno je to aj zamer. Trh s notebookmi je nasyteny. Cim viac havarovanych (mimo zaruky), tym vecsia moznost predaja dalsich kusov.

Videl ste niekedy otvorený NB ? Kam tak majú dávať baterie ? Iba ak by "vymenili" bateriu a klavesnicu ? Dnes už v žadnom NB nie je milimeter voľného miesta .

"Videl ste niekedy otvorený NB ? "Nie, Ty si urcite jediny, ktory to na tejto planete videl.Co Ti ine odpisat?

Má pravdu. Viděl jsi někdy rozebraný notebook? Kam jinam by tu baterku měli dát, ty záměre

Vyndat baterku a notebook vlozit do misky s ryzi, ta z jeho utrob vytahne vsechnu vodu (sama nabobtna) a za par dni jej bude mozno opet bez obav pouzivat

Ta rýže nevytáhne nic...když už tak silica gel, ale i ten pouze pohltí vzdušnou vlhkost, nevytáhne vodu zevnitř přístroje. Maximálně pohltí co se odpaří (opět jen vzdušná vlhkost)

Ferrdo rejzi si strc do zadku az budes mit behavku. Nekdy lip skrz krk Cistou vodou polity notebook staci obratit spodkem nahoru odpojit baterii, (sit automaticky) a susit v teplem suchem pruvanu bratru 3 dny. Znali techniky/zarizeni ji/jej rozdelaji a susi rychleji.

Předpokládám, že ten smajlík na konci znamená, že jsi sám vědom, jako krávovinu jsi napsal ;)