Politý notebook

Ahoj před dvěma dny se mi nešťastnou náhodou povedlo polt notebook (lenovo thinkpad T420) vodou. První reakce byla okamžité vypnutí a po chvíli vyndání baterky. potom se ntb den sušil. Pokusil jsem se ho zapnout ale hodilo měto do biosu. Dnes (o den později) jsem to zkusil znovu a po restartu naskočil windows. Vše se zdá být v pořádku akorát mi přijde že ntb jede o něco pomaleji. To ale nejspš bude tím že mám v hlavě zakódované že by někde měl být problém když se do počítače naleje voda...Nyní moje otázka, nepovedlo se mi pc rozmontovat takže nevim jestli někde uvnitř ještě není voda. V návodu píšou že pc by se měl znovu zapnout až kdyžjsem si jist že je 100% suchý. Takže je bezpečné (ze strany pc) notebook používat nebo bych ho měl nechat ještě nějakou dobusušit?

Odpovědi na otázku

Idealne rozobrat a vysusit a vycistit isopropylom.Alebo servis, oni to radi spravia.

Co přesně a jak moc jsi do toho nalil? T420 je totiž proti vodě částečně chráněný. Pokud se polije málo a jen vodou, jen to proteče (je tam na to odvod) a vyteče spodem:https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watchPokud jsi do toho ale nalil kolu nebo nějaký jiný tlamolep, je třeba to vyčistit. A pokud jsi to polil kýblem, tak to jistě kanálky také nestihly bezpečně odvézt.

No jo, jenže komu se kdy podařilo polít ntb tímto způsobem. Tj že tam pomalu nalije trochu vody? Tohle je hezké jedině tak v ukázce, ale v reálu to spíš vypadá tak že mám sklenici s "tekuťinou" vedle notebooku, pak do toho drcnu a na klávesnici se vychrstne celá sklenice najednou. Tedy přesně ten stav, kdy to kanálky nezvládnou a stejně ta tekuťina zateče i tam kam nemá. Navíc to asi nebude ani ta čistá voda.

https://www.youtube.com/watch"It worked again. A bit of a patch on the screen but it worked fine."Stačí? (Ano, není to T420, ale menší, velmi podobný X220.)

No ty krávo. Dalo to práci, co?

Vylilo se tam tak deci - 2deci čisté vody. Prostě převrhlá sklenička. Nejspíš to kaálky stihly ale kdyžjsem vyndal mechaniku (jediný komponent kromě baterie co jde vyndat stisknutím tlačítka) tak na ní byla voda takže nevim jak moc se jím mohlo dostat dovnitř. Nicméně dík moc za všechny rady

thinkpady rady T majú ochranu proti poliatiu. keď naleješ vodu do klávesnice tak sa vyhne hw a vytečie otvormi von. to hovorí teória, v praxi to nemám odskúšané. notebook po poliatí buď ide, alebo nie. spomalený nemá byť prečo

Já jsem jednou vylil celý čaj do klávesnice, notebook se okamžitě vypnul. Sušil jsem ho 3 dny (abych si byl jistý, že je všechna voda pryč) potom jsem ho zkusil zapnout a všechno naběhlo v pohodě.

A jak dlouho po této "události" ten notebook ještě fungoval?

už jsou to 2 roky a pořád bezvadně funguje, teď z něho odepisuji

Počkej jak před dvěma roky, v dotazu píšeš že se ti povedlo do něj vylít vodu před dvěma dny .

Blbý abstinent.

no jo, alkahol se vypaří a stejně zůstane voda.

nebylo-li už, obrátit dnem vzhůru a sušit na průvanu, ne v prádelněmůj byl polit taktéž vodou před lety čtyřmi a píšu zněj i bez rozebíráni a čistění isipričímsi