» Poradna » Notebooky

Politý displej od notebooku kávou

Zdravím všechny, chtěl bych Vás poprosit o radu. Přítelkyně mi polila notebook kávou, pro mě nepochopitelně ji notebook spadl ze sedačky a ze spodu do něj natekla káva. Po několika dnech schnutí to vypadá, že noťas žije, jen na displeji zevnitř jsou tmavé fleky od kávy. Chci se zeptat, jestli se můžu sám pustit do rozebrání a číštění displeje, nebo to mám svěřit odborníkovi, popřípadě na kolik by taková oprava přišla? Děkuji moc, přeji pěknou neděli

Odpovědi na otázku

Pokud mate nejake zkusenosti s rozebiranim laptopu tak klidne se do toho pustte, ale nejspis pro vas bude lepsi to sverit kdo vy co dela. Cenu vam asi tezko takhle s hlavy rekne, muze to byt 1000,- ale treba i 4 tisice. Nejlepsi je zajit k nekomu a on vam rekne, take by bylo dobre, kdyz uz to bude rozebrane vycistit i ten zbytek.

Tak 1000 asi nie , lebo viac stojí nový display. A ten poliaty sa nedá rozobrať a vyčistiť .

Děkuji za radu, asi to svěřím odborníkovi... Chci se zeptat, můžete mi někdo doporučit nějakou solventní firmu, nejlépe v okolí Ostravy? Děkuji

Tak to mohu, mám velmi dobré zkušenosti s touto firmouhttp://www.notebooksystem.wbs.cz/Už jsem u nich měl snad 10 noťasů na výměnu displejů, desek atd. Dopředu řekne, co to bude asi stát, je spolehlivý, firma funguje snad 25 roků.

"Solventní" ? To je taková co má peníze... Ujasni si pojmy - nemělo to být "Solidní" ????

Moc děkuji za opravu, samozřejmě solidní...

Bola ta kava sladena?Ne, neni to provokacia. Sladeni napoj sa inak sprava, co sa tyka moznej elektolyzy na plosakoch.

Káva nebyla slazená, chápu, že to hraje roli...

Cena display - 13,3" - 54€. 15,6" - 49€, 17,3" 60€. Výmena/práca 13,3" - 110€ , 15,6" - 120€ , 17,3 - 130€. Tak si spočítaj zostatkovu cenu poliateho NB.

To je tak,keď sa dostane ženská k PC.

Já bych ho nechal co nejdříve vyměnit. Oxidace je svině a displej stejnak odejde.

jestli se ti dovnitř displeje dostala kapalina, tak to nevyčistíš ty ani odborník. Displej jsou dvě skla slepená dohromady, s těmi kapalnými krystaly uvnitř a na tom ještě polarizační a ochranné folie. Nic z toho nejde normálně sundat a zase nalepit. Mění se to celé.Displej vyměnit jde, to by asi bylo to nejmenší. Otázka je, zda to kafe nenateklo i do základní desky apod.

Opravdu bude nutná výměna displeje? Alter píše, že to bude stát kolem 5000 za nový, u 17 palcovky, souhlasíte?

V servisu i s prací asi ano. A s ohledem na to, že u některých notesů se musí notebook skoro celý rozebrat, aby ses dostal k výměně displeje, tak se tomu ani nedivím.

To jsou všechno jen spekulace. Zanes do servisu, tam řeknou, co asi.Neprotěžuji ten můj navrhovaný servis v Ostravě, ale pokaždé byli v prvním odhadu ceny levnější, než jiné servisy a nakonec byla často konečná cena ještě snížena.

Displej sem koupil levně v Anglii a výměna je otázkou chvilky. Pouze oddělat rámeček.

Z toho vyplývá, že jsou všechny notebooky stejné. V poslední době se tu množí takové rady, jak houby po dešti. ☺

A co jako ? To je takový problém vyndat displej. Vzadu si opsat údaje a koupit si ho sám levněji než tady o 100% a více.Snad tázající není takový tupec. To jako by si myslel, že v autech jsou všude stejné žárovky.

jenže ono u některých notesů fakt není sranda se k displeji dostat. A pokud nemáš servisní manuál a vhodné nástroje, tak ulámeš půlku těch plastových zácvaků a pak už ti to nebude držet pohromadě... Pokud nezničíš něco dalšího.

Servisní manuál nebo video návod lze nalézt na YouTube. Většinou používám staré bankovní karty. V nouzi disassembly tools z eBay za pár korun.