» Poradna » Ostatní

Politika chovani systemu (hesla, ucty)

Dobrý den,
nemate nekdo odkaz (i english) na material, ktery by rozebiral jak by se mel zachovat system napr. pri odchodu zamestnance (mam na mysli treba zneplatnit hesla, ponechat historii apod.) pripadne jak fungovat, kdyz uzivatel zapomene heslo a tvori nove (puvodni zneplatnit, sledovat nove heslo a nepovolit jiz jednou pouzita apod. ted strilim, netusim presne)? Takova politika rizeni uctu, ale nedokazu presneji formulovat dotaz, aby google dodal relevantni odkazy :(

Diky

Odpovědi na otázku

Hledáš vzor interního předpisu pro ajťáky - co dělat při odchodu zaměstnance? Co dělat při zapomenutí hesla?
NEBO postup JAK tyto problémy technicky vyřešit - co kde naklikat?

O klikani mi nejde, hledam to co udelat resp co by mel system udelat tak rikajic automaticky. Napr, kdyz zamsetnanec odchazi ze zamestnani a do systemu se zada datum ukonceni pomeru, system automaticky zneplatni jeho hesla atd. co kam naklikat neresim

ja teda nevim ale mimo vágniho system bych se pokusil být konkretnější.protože co chceš aby to dělalo je poměrně zřejmé - na to nepotřebuješ manual - koneckonců to zde specifikuješ,jediné co evidentně potřebuješ vědět jak to funguje a jak to popřipadě donutit at to funguje a to asi bude logickou uvahou se lišit prostředí od prostředí.