» Poradna » Notebooky

Politá klávesnice - psaní zdvojených písmen

Moc vás zdravím, včera jsem si polila ntb Asus Zen neslazeným čajem. Konkrétně v místě mezerníku, písmen A-H. Bylo to malé množství tekutiny, proto jsem pouze utřela škody kapesníkem. Nicméně po chvilce mi začala blbnout písmena E (začalo se psát dvojitě), nefunguje delete ani backspace, místo čárky se napíše znak rovná se. Notebook jsem otocila a položila klávesnicí dolů na rýži. Vyfenovála, vysála, klavesnice však zlobí dál. Nevíte někdo, co si s tímto problémem počít?

Odpovědi na otázku

Ihned vypnout, vyndat baterii a co nejrychleji do servisu, dokud jsou škody ještě malé. A pro příště si pamatuj, že do blízkosti jakékoli elektroniky jakékoli nápoje prostě nepatří!

OMFG, už zase je tady ten nesmysl s rýží

Rýže je na jídlo, elektroniku opravdu neopravuje (ani nevysuší). Klidně jste ho mohla položit na brambory nebo na knedlíky, mělo by to stejný účinek :) Odpojit zdroj a baterii a odnést do servisu, nejspíš bude potřeba vyměnit klávesnici.

Když ji máš dostatek, naláká to nějakýho šikmokokého servismena...

To už bylo vyvráceno jako mýtus. Ani na 2kkg neskončí

Ani na jasmínovou z BIO plantáže? Koupenou do kapsy v bezobalovém odchůdku.

No ja na ryzi kladu horky hrnec aby obsah rychleji vychladl. Kameni po ruce v kuchyni nebyva. Treba chtela udelat vetsi vzdusnost pod klavesnici, coz by knedlik nebo jine testoviny nezvladly.Jasne Odpojit atd

Na tu rýži jste ho dala proč? Chtěla jste si ho dát k obědu? BTW - pro příště, nad počítačem se nesvačí.

Proc by ne, kafe nebo caj u PC popijim bezne.... kazdopadne to chtelo hned vypnout, takto to vidim na servis

ono dost záleží zda to je NTB nebo desktop - u něj zpravidla ani při lozlití nic nehrozí, maximálně odejde klávesnice (což se mi už i podařilo). ale u NTB je to jiné :) takže u desktopu mám na klicně stole najednou čaj, vodu i colu, ale u NTB raději všechny nápoje dávám mimo dosah, obzvláště kdy kolem ještě třeba běhají děti

U PC taky popíjím kafe, ale ne nad klávesnicí. Dělám v IT 25 let a nikdy jsem do klávesnice nic nevylil. Ono to chce se k technice chovat ohleduplně.

to říkej lidem, co u PC tráví skoro celou pracovní dobu vč. přesčasů Ale je dobré dodržovat jisté zásady, jako třeba mít studené nápoje radši v zavřené PET flašce než ve sklenici, protože se sníží riziko polití. Koukal jsem, že někteří používají cyklistické lahve na pití z podobných důvodů.Stejně jako jsem se naučil nepít nad klávesnicí, ale vedle... A to je to u desktopu mnohem levnější když si nabryndáš do klobásnice (pokud teda nemáš nějakou progaming za tři litry).

"A to je to u desktopu mnohem levnější když si nabryndáš do klobásnice (pokud teda nemáš nějakou progaming za tři litry)."No i tak je to levnější, než spálený NTB (pokud to není podobný drek)

Pokud to není drek - nevím proč se mi tam vlezlo podobný...

Shit happens. Vymena klavesnice problem vyriesi.Pokial sa jedna o zenbook, ktory som videl, tak vymena klavesnice = rozrobit cely notebook. Takze najskor servis, ako pisu kolegovia.

Když už polít klávesnici, tak jedině čajem s rumem. A k otázce, servis co jiného. Pokud to ale schytala základní deska, tak sběrný dvůr.