» Poradna » Ostatní

Policie odhalila "home pirate"

Porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databáziZBŮCH - Policisté z oddělení hospodářské kriminality dopadli počítačového piráta, který svým jednáním způsobil škodu 58.000,-Kč. Policisté z oddělení hospodářské kriminality Územního odboru Plzeň - venkov provedeným šetření zjistili, že 33letý muž bez souhlasu autora či správce autorských práv úmyslně v době od 1. prosince 2009 do 6. května 2013 zkopíroval několik počítačových programů, které následně nainstaloval do svého stolního počítače a neoprávněně užíval v místě svého trvalého bydliště. Jmenovaný tedy neoprávněně zasáhl nikoliv nepatrně do zákonem chráněných práv k autorskému dílu. Kriminalisté záhájili šetření na základě podnětu České protipirátské unie. V této věci byl přizván znalec v oboru kybernetika, odvětví výpočetní technika. Podezřelý muž svým jednáním způsobil dotčeným firmám škodu ve výši 58.000,-Kč. Kriminalisté již konali zkrácené přípravné řízení s podezřelým mužem ve věci přečinu autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi, za který muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.nstržm. Ing. Jan Koželuh11. září 2013

Odpovědi na otázku

Že by Krakatoa?

By mě zajímalo, co vše měl nainstalované...

Proč já? Já jednak mám vše legální a jednak jsem příznivec ředitelky ČPÚ, je to sympatická ženská a moc ji děkuji, že mi vysvětlila autorský zákon přes mail a opravila mé špatné výklady autorského zákona a vůbec bych se nezlobil, kdyby mě navštívila osobně.

Tak třeba se k tobě někdy zaskočí podívat na tu tvojí slavnou licenci "ProWMC" a můžeš ji také zkusit umlátit svými brutálními argumenty...

Tobě vysvětlovala autorský zákon sama ředitelka ČPÚ a Ty tady přesto meleš ty nesmysly, kterýma jsi už těžce profláknutý ? Tak to s tím IQ na tom budeš hodně blbě teda ...

Koho to zajímá, slušné je nekrást. Už nějakou doby (roky) si nedovolím nainstalovat SW ke kterému nemám práva a mám klid, nejen na duši.

ČPÚ se zajímá zejména o porušování zákona co se týče audiovizuálních děl a to především těch, nad kterýma má ochranou ruku. Tu je nejspíš nějaký vztah k těmto dílům nebo na dotyčného narazili při řešení svých záležitostí přičemž ten dotyčný vykazoval určité prvky obohacování na úkor těch nelegálních kopií (např. je využíval k výdělečné činnosti). Kdo ví. Je to jen nicneříkající tisková zpráva, až proběhne soud tak nad závěry z posudku a rozsudku se už debatovat dá, tu člověk neví souvislosti.

Kéž by to byl Zond. Ale vzhledem k tomu, že tu dlouho nebyl Pája a ten kradl vždycky všechno, tak bych tipoval jeho.

Já bych řekl, že každý by se měl chovat tak aby ho to nezajímalo. Každý frikulín nejprve instaluje vše a nakonec zjistí že to vůbec nebylo nutné a ve skutečnosti ovládal jen minimum SW který mohl s přehledem zakoupit.

Nebo spíš by mohl zapojit mozek a veřejně se tím nechlubit.

Já bych řekl, že každý by se měl chovat tak aby ho to nezajímalo. Každý frikulín nejprve instaluje vše a nakonec zjistí že to vůbec nebylo nutné a ve skutečnosti ovládal jen minimum SW který mohl s přehledem zakoupit.

je to divné, inženýr by určitě nebyl nadstrážmistr. Takové vzdělání ho kvalifikuje do řad důstojníků.

Podla coho tie skody vycisluju, by ma velmi zaujimalo.

Když už kradu, tak o tom nikomu neříkám..Když už o tom někomu říkám, tak ne veřejně.Když už jsem takovej debil a přiznám se veřejně, tak šifruju.Když už šifruju, můžou mi políbit prdeI.

http://www.cpufilm.cz/new/www/faq_stahovani.htmlRychle a zběsile 2 v distrubuci je, volné užití to nebylo. Tobě nepomůže už ani to šifrování, tys tu dal jednoznačný důkaz v podobě screenu a přiznání.

Zákony znám, neřeším je.Já? Asi si mě s někým pleteš, ale v pohodě.

Lol, no to je teda důkaz!

A v tom spatrujete nejaky skutecny problem, nebo jen "problem" vznikly pokusem o dezinterpretaci prava lhari z CPU?

Cože? Ještě jednou a pořádně česky!-----------------------------------------------------------------------------------EDIT: Smazany hloupe kecy.------------------Mám ještě spousty rozečtených titulů ale ty už nejsou nic moc.

CPU, to je blbec ... -----------------------------------------------------------------------------------EDIT: Smazany hloupe kecy.------------------Mám ještě spousty rozečtených titulů ale ty už nejsou nic moc.

to teda čumím, jaký kecy jsou schopni vyplodit. Opět se nám tu snaží namluvit, že stahování audiovizuálních děl pro vlastní potřebu není legální, ačkoliv dle zákona je...

Není daleko doba, kdy bude trestné onanovat nad fotografií nějaké ženy, protože to bude bráno jako její zneužití a následně budete kromě jiného odsouzeni i k zaplacení odškodného dotyčné ženě za trauma, které jste ji způsobili..No a pořád se najde dost těch, kteří budou říkat, že stačí dodržovat zákon a nemáte se čeho bát. Opravdu máte někdo pocit, že způsobím nějakou škodu, když si stáhnu a zkouknu film, který bych si stejně nekoupil, ani na něj nešel do kina? A podobné je to i software pro soukr.l použití.Kdyby bylo na mě, tak autorská práva rapidně omezím.

Prece bys ty chudaky nechtel okradat,vzdyt oni uz nemaji za co nakupovat drogy.

Ak ta tema zaujima, tu je to celkom trefnehttp://draksavracia.sk/2012/02/07/kopirovanie-ni...