» Poradna » Mobily

Pokus o záchranu dat

Dobrý den, potřebuji pomoc, bohužel se mi rozbil diplej na telefonu a mam v něm některé data které bych potřeboval, ale nemohu se k nim dostat. Zkoušel jsem připojit usb kabel a telefon k PC ale bohužel na pc se nezobrazuje vůbec oznameni co bych se zařizenim mohl dělat a ani v uložišti nemam navic HDD od telefonu. Nějaka rada a tip prosí? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ty data máš v interní paměti nebo na kartě?

Samozřejmě že v interní

To vůbec není samozřejmé...

samozrejme je iba to, ze si debil, co neuvedie typ/nazov mobilu.

Jak konkrétně tenhle typ dotazy souvisí se značkou telefonu? rada bude vždy stejná - zkusit připojit kabel popř. stáhnout aplikaci od výrobce (ať už je jakýkoliv) a doufat, že tel. normálně funguje a má nastavené USB tak, aby nemusel nic na telefonu potvrzovat.

Rovnaka rada pre iOS a android, to urcite nie.

Opravit displej

To nechci já už nahradní telefon mám

Pak není co řešit. Data z telefonu jsi neměl zálohovaná, takže nebyla důležitá a o nic nejde.

Nejde o to, jestli chcete nebo nechcete. Chcete data, takze budete MUSET vyresit ten display ... nebo se s daty rozloucit.Az tak jednoduche to je.

Dobře Ty........

A ta data chceš, nebo ne?

Opravit displej. Ale jestli se ti to vyplatí je už na tobě.

P.S.: zálohuj, zálohuj, zálohuj. Dřív, než bude pozdě

Co to je za telefon? Když jsem ke svému Samsungu připojil USB-C dokovačku, kterou primárně používám k MacBooku, tak jsem měl k dispozici myš, klávesnici i signál do monitoru.

Android Realme 7

V těchto případech bývá obvykle nejjednodušší a nejlevnější řešení vyměnit displej, pokud to není nějaký telefon s nadstandardními možnosti. Vážně mě udivuje, že tolik lidí při pokládání dotazu nenapadne sdělit aspoň tu základní jednoduchou informaci, o jaký telefon se jedná. Ne, opravdu nejsou všechny telefony stejné.

Je to Android - Realme 7

To jsou takové všeobecně věci, které mu celkem jistě nepomůžou.

nezálohuješ tak nemáš data. Kdyby ti ho ukradli nebo si ho ztratil tak bys dělal co ?Takhle máš štěstí že tě to bude stát jenom cca 1500 za navej displej na Realme 7 z číny.Já měl Samsung Note 10 a pro ty má displeje jen autorizovanej servis... takže sem vypláznul 5400 za výměnu displeje, byl jsem rád a od tý doby si to pamatuju 🤷‍♂️😉

Mas nekolik moznosti. -Sehnat nejaky servis, displej pouziji vlastni a data vytahnou.-Koupit novy displej, sahat na nej v rukavicich :) , pripojit ho do mobilu, stahnout data, displej vratit..-Obnovit data ze zalohy, ale tu jsi zrejme nedelal, protoze data nemaji tak velkou dulezitost.

1. Pokud je zapnute adb (debug rezim na androidu) tak se jde pripojit pres scrcpy a zobrazit si display v pocitaci.
2. Pokud je display viditelny a nefunguje jen dotyk, je dobre pouzit otg adapter a pripojit mys a zazalohovat data pres treba cloud nebo wifi.

Teoreticky by sa mal dat pripojit externy monitor + mys cez takyto USB-C to HDMI+USB+USB-C adapter. Neviem ale ci netreba najprv potvrdit nieco priamo na mobile, to bude najlepsie zistit pre konkretny mobil a verziu Androidu.https://www.aliexpress.com/item/1005001516597345.html

On by to hlavně musel mobil podporovat. To že má USB-C ani v nejmenším neznamená, že tam je schopen poslat i výstup na monitor. Naopak, je to spíše výjimka, než pravidlo a moc telefonů to nepodporuje.

Este by potom teoreticky, ak je fakt pokazeny len displej a dotykova vrstva a nic ine, mohlo ist pripojit k telefonu zaroven mys a pocitac (cez 2x USB-C alebo USB-A hub), a skusit potvrdit pripojenie pre prenos suborov nejako naslepo. Pokial vie ako vyzera okno ktore po pripojeni k pocitacu vyskoci (co by nemal byt problem dohladat), tak by to mohlo vyjst.Ale neviem ci a ako taky hub bude fungovat konkretne na jeho mobile, a okrem toho ak telefon uz k pocitacu pripajal a vybral nastavenie "Iba nabijanie", je mozne ze toto nastavenie sa mu tym ulozilo ako default a zmenit by ho musel cez nastavenia co je naslepo prakticky nemozne. Pri tomto je najlepsie ak pozna niekoho kto ma rovnaky telefon tak to skusit najprv na nom.

Opravis uplne v pohode. Když si koupis dokovaci stanici pripojis si telefon na monitor nebo televizi (mas nahradu displeje), dale pripojis mys a klavesnici (mas nahradu dotyku a odemknuti mobilu) a do telefonu se dostaneš. Jestli budes mit jeste volné USB muzes data rovnou presunout na flashku.
Ovsem dokovaci stanice bude stat tak cca 1 000KC.

Ja to mam otestovane na samsungu S8 az S10.

Az na to, ze ty tvoje Samsungy jsou nejvyssi modely, kdezto on ma Realme 7, ke kterymu monitor opravdu nepripojis.

Pokud chceš data mohu vytáhnout přes brom exploit. Sám sem to na svém Realme 7 několikrát dělal. Pokud máš zájem napiš na t.me./AutoFelicie