» Poradna » Notebooky

Pokročilé nastavení rozlišení

Dobrý den, mám rozbitý display na notebooku tak že na levé straně mám bílý pruh o šířce 2 cm. Potřebuji poradit nějaký návod jak změnit rozlišení na takové jaké přesně chci a aby obraz byl posunut doprava, aby hluché místo bylo nevyužito. win 7 64bit grafika radeon HD 54701366*768díky za rady

Odpovědi na otázku

No pokud máš display rozbitý tak ti žádná změna rozlišení nepomůže.

Vlevo mám rovný bílý svislý pruh, vyřešil jsem to tak že jsem zmenšil rozlišení na šířku, to mi udělalo hluché pruhy po obou stranách. Kdybych nějak dokázal aby to hluché místo bylo na jedné a ne na obou stranách tak bych byl šťastnej. (Display mam křuplý přes růžek, a od kraje praskliny se vede hrana toho bílého pruhu nahoru)

Záleží na tom, co máš za grafickou kartu. U NVidie lze nastavit oříznutí/posunutí obrazu z libovolné strany. U AMD/ATI bude zřejmě také podobné nastavení.

V Catalyst Control Center, nebo jak se to nyní jmenuje vyber pokročilé rozhraní.V levém sloupci Vlastnosti monitoru 0 vyber úpravy a v pravé části si můžeš posunout obraz z libovolné strany.http://www.sony-asia.com/support/resources/en_AP/h...

> Servis, výměna displeje.

Návšteva babičkynásledne kúpa nového notesa

Takové věci se většinou vyměňují. To je jako kdyby ti bouchla guma na autě a místo výměny bys řešil jak z toho udělat tříkolku...

Nebo jako kaskadéři po dvou.