» Poradna » Notebooky

Pokles výkonu notebooku

Dobrý denŘeším problém poklesu výkonu u notebooku https://www.alza.cz/acer-swift-3U hry CSgo měl notebook 110+ FPS nyní 9-24 nehledě na grafické nastavení Dělal jsem reinstall systému i hry jako takové i nové ovladače.Nic nefunguje..Teploty minimální

Odpovědi na otázku

To je docela brutální kombinace:"Dělal jsem reinstall systému i hry jako takové i nové ovladače.Nic nefunguje..Teploty minimální"Nechápu teda, proč přeinstalovávat hru, když nefunguje ani systém. Ale takhle nízkých teplotách blízko absolutní nuly chápu, že člověk zkusí cokoli.

Tipnul bych si, že ti to běží z integrované grafické karty. Nebo máš třeba ve Windows nastavený nějaký úsporný režim napájení.

No zjevně se ti ten reinstal nepovedl. Jede ti to nejspíš na integrovanou grafiku v procesoru, místo externí grafiku.

Jak to změním ?

To se změní samo, až budeš mít správně nainstalované všechny ovladače.

píšeš nové ovladače, ale odkud MS WINDOWS, NVidia, ACER?Ovladače NTB vždy primárně ze stránek výrobce NTB.

ikdyby MS nebo Nvidia, měli novější ovladače než acer na stránkách podpory NTB, tak nejspíš nebudou umět přepínání mezi grafikami.

Pro dobro toho notebooku to nech přeinstalovat servis nebo zkušenějšího kamaráda / kamarádku.

Asi bych resetoval BIOS, pokud nepomohla přeinstalace OS.Pak bych pustil dxdiag a podíval se, co za zobrazovadla mám k dispozici a které má na starost který monitor.A pokud ta kráska umí nějaké přepínání grafik, tak bych to nastudoval, protože i pro uživatle je užitečné chápat, co a proč to vlastně dělá.No a mně se občas stává, a to na Windows i na Linuxu, že to způsobuje nějaká aplikace, většinou je to webový prohlížeč. Chápu to tak, že ta věc ukousne grafice výkon pro nějaké ty svoje akcelerace. Prostě na ten čistý systém nic neinstalovat a nespouštět, jen věci nutné pro běh CSGo, co to udělá. Pokud to půjde, udělat image, a začít instalovat věci a vracet zálohy, kdy se to teda rozbije.