» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pokles jasu v závislosti na aplikaci

Při spuštění libovolné aplikace MS OFFICE se skokově mírně sníží jas celé obrazovky.To trvá až do ukončení dotyčné aplikace.Jiné aplikace to nedělají.Zkoušel jsem i jinou grafickou kartu a různé verze MS OFFICE.RYZEN 3 deska MSI WIN10 PRO/64Díky za každý nápad.

Odpovědi na otázku

Dobrý den,měl bych dotaz, jestli se jedná o PC nebo ntb - změna jasu u externí obrazovky PC jsem ještě neviděl, a podle toho, že píšete, že jste zkoušej různé grafické karty, tak máte spíše PC.A poté ještě o jakou konkrétní verzi se jedná (nečekám, že máte koupeno x verzí, ale jen jednu).S pozdravem

Samozřejmě, že stolní PC s externím monitorem, tím je to podivnější.RYZEN 3 220G MSI A320M PRO-VH PLUS, WIN10 PRO 64 Built 1903Zkoušel jsem OFFICE 2013, 2007 i starší WP (máme multilicence).Zkoušel jsem nejrůznější nastavení v ovládacích panelech.

Tak to bych vyzkoušel vga kabel a případně jinou obrazovku, jestli se to děje také - jestli je problém v propojení, nebo v monitoru. Ještě jsem se zapomněl zeptat, když office minimalizujete, tak je stále snížený jas?

Děkuji za snahu, ale já potřebuju rozumnou radu.

Já zase nejsem věštec a tudíž potřebuji odhalit příčinu. Ještě jsem to neviděl a to jsem viděl hodně pc s různými verzemi office. Když vyzkoušíte jinou obrazovku a ideálně vga kabel (nepřenáší další informace), tak zjistíte, jestli se to děje i poté, nebo ne....Vyzkoušel jste aspoň minimalizovat aplikaci, jestli je jas pořád snížený?

a není to nějaké adaptivní řízení jasu monitoru u hodně světlých aplikací? Jakože když je to všechno bílé, tak monitor stáhne jas?

Ještě jednou to tedy všechno zopakuji.Když se spustí libovolná aplikace MS OFFICE, tak poklesne jas monitoru.Nezáleží na tom, zda je minimalizovaná nebo ne.Dokud je spuštěna, třeba i v liště, celá obrazovka má snížený jas.Žádná jiná aplikace to nedělá (ani WIN32 ani WIN64)Kabelem to tedy asi nebude a nemůže to ani být jakousi reakcí monitoru na příliš světlé okno.Mám tam i OpenOffice - což je podobný kancelářský balík - a ten to také nedělá.Nejspíš to bude jakousi hodnotou v registru a to bych chtěl právě poradit.Je to už jasné?

Jasné je akorát to, že tohle rozhodně nedělají samotné Windows, ale musel sis tam sám něco rozvrat. Zcela netypický problém, v podstatě takového chování není možné nějakým standardním způsobem dosáhnout.

Až doteď jsem věřil, že poradna-živě je tu proto, aby ten, kdo ví, poradil tomu, kdo neví. Rady typu "je to rozbitý" si laskavě nechte od cesty.

Jsi tak blbej nebo to jen děláš? Zkus pochopit, co jsem se ti pokoušel sdělit. Ve Windows v podstatě žádným nastavením NENÍ možné takové chování docílit, takže jsi to musel nějakým nestandardním zásahem způsobit ty sám a to opravdu na dálku nemůže nikdo odhalit. Takže zapřemýšlej v čem a jak ses vrtal a pak se možná bude dát vymyslet, jak to opravit. Ale bez toho abys vysvětlit, co jsi s tím prováděl, ti může poradit akorát tak věštírna.