» Poradna » Notebooky

Pokažený Notebook-SYSTEM RECOVERY OPTIONS

Dobrý den, dnes ráno jsem zapla svůj notebook (Windows 7, Asus X5DIJ (starší model), INTEL PENTIUM) A vyskočila na mne rozostřená tabulka System Recovery Options Select languageSelect a keyboard input methodNext/ CancelPři "Cancel" se objeví: "Are you sure want to leave and restart your computer?"Pc byl vypnut standartní cestouProsím Vás o pomoc

Odpovědi na otázku

Vy máte systém v angličtině? Jinak tato tabulka znamená, že je buď na disku poškozený zavaděč systému nebo je systém poškozen od virů či se dokonce může samozřejmě jednat o mechanické poškození.Jedinou radu, kterou Vám mohu doporučit je notebook již nezapínat a raději ho svěřit do rukou někomu zkušenému (známý, servis) , ať na něm nabootuje live distribuci linuxu - zazálohuje vše co se dá a poté disk zkontroloval (zda-li není poškozen) .

Našla jsem "radu" na této stránce http://www.sevenforums.com/tutorials/668-system-reco... Myslíte, že je vhodné se podle ní řídit?

Opravou spouštění systému (Startup repair) můžete přijít dosavadně o všechna data, pokud je disk mechanicky poškozen.Proto vám opravdu dpooručuji notebook svěřit do rukou někoho zkušenějšího, který by Vám data dokázal vytáhnout (pokud tam nějaké máte) .

Já osobně bych použil externí HDD, nabootoval nějaký live-linux a zkusil si zkopírovat data z HDD v notebooku předtím, než začnu nějaké hrátky s opravou.

Nemáš zaseklou klávesu F9? Ta aktivuje System Recovery při startu. ☺

Hodˇ to do servisu, sám tomu moc nepomůžeš :D Osobně mám odzkoušený Abax kde spravují snad každou významnou značku a pobočky mají taky na hodně místech. Řeknou ti co s tím je a pak se rozhodneš co dál

Taky si myslím že to je nejlepší varianta. Abax je spolehlivá firma, jestli mu to neopraví tam tak už nikde. Kamarádovi se stalo asi to samé nebo něco hodně podobného a dali mu to tam do pořádku

No mám spíš tušení že jediné co se s tím bude dát dělat je přeinstalovat systém a pokusit se zachránit nějaké data. Servis to je sice skvělý ale někde se holt nedají dělat zázraky.