» Poradna » Mobily

Pojmenování fotografií

Zdravím, ví někdo jestli jde nastavit v Sony pojmenování fotografií podle datumu a času jako jsem to měl u Nokie? Teď tam mám číselnou řadu a nikde to nemůžu v nastavení fotoaparátu najít. Konkrétně se jedná o Xperii XZ2 Premium. Díky za případné rady.

Odpovědi na otázku

Před lety mi posloužila aplikace DSC Auto Rename. Snad ještě funguje.

Treba to vubec neumi, mozna bude treba pouzit jinou aplikaci pro fotoaparat. Ja pouzivam Secure Camera od Graphene OS: https://play.google.com/store/apps/details ted jsem zkousel, ze uklada IMG_datum_cas Pravdepodobne existuji aplikace, ktere umi fotografie automaticky prejmenovavat.

Díky za rady. Nainstaloval jsem DSC Auto Rename a funguje to. Sice to nepřejmenovává soubory automatiky i když tam mám nastaveno přejmenování po 3 sekundách ale při použití manuálního spuštění to funguje perfektně.Myslel jsem si že by toto nastavení mohlo být někde v nastavení mimo fotoaparát ale i tak je to pro mě lepší nežli měnit rovnou celou aplikaci k fotoaparátu.Zajímavé je že mně to našlo k DSC Auto Rename i placenou verzi ale ta je z roku 2014 a neplacená verze je z roku 2018. Nepřipadá mně ale že by v té verzi zadarmo byly reklamy nebo něco podobného a ohledně nastavení je tam tolik skutečností že nechápu moc tu placenou verzi..

Automatické přejmenování jsem přehlédl. Je to hned na začátku pod "Run automatic file renaming."

Přesně tak.