» Poradna » Ostatní

Pojištění balíku s elektronikou - garance výplaty při ztrátě dopravcem

Zdravím, mám dotaz jestli s tím má někdo nějakou novější zkušenost - když v dnešní době ( některé služby pošty jsou dnes tuším navíc omezeny ) chci poslat balík s nějakou elektronikou dceři jako FYZICKÁ OSOBA - řekněme udaná cena 9000,- nebo vyšší ......je pošta povinna při ztrátě balíku, kdy prostě třeba nedorazí na cílovou poštu jako BALÍK NA POŠTU (dnes ani balík do ruky myslím podat nejde) a pošta ho už nedohledá ( prostě "záhadně zmizel" ) vyplatit bez jakéhokoli remcání udanou cenu 9000,- na podacím lístku nebo budu muset něco dokazovat co tam bylo (to je nesmysl, jak asi , to bych při zabalení musel mít notáře) .nebo je nějaký způsob podání balíku i za dražší peníz, kdy pošta při jeho ztrátě garantuje vyplacení udané ceny balíku, za což si ovšem nechala pořádně připlatit ?Nebo je jistější nějaký jiný přepravce kde je jistota vyplacené ceny při ztrátě ?-já bohužel balík poslat musím, to nešlo přes eshop, není to nová věc, dcera se domů dlouho nedostane, všichni všude dřepí doma ale zatím ještě přepravci fungujou - ale chci mít nějakou jistotu a garanci .....

Odpovědi na otázku

Ptej se postyPokud to pojistis pri ztrate by to meli uhradit proto rika UPC pojistete vraceny modem na 5 tisic

pošli raději PPL nebo UPS nebo GEIS.... máš určitě větší jistotu, že se to neztratí.,

asi jo, podívám se, co z toho vůbec dnes ještě funguje a jaký mají garance jenže výhoda balíku na poštu byla že si tam příjemce může zajít kdy chce .....

tak v této době ale na poštu chodit fakt nechceš...

dnes 👍

já jsem to sem dával proto, že úřednici na přepážce nebo na telefonu nevěřím ani slovo pokud mě neodkáže na konkrétní ustanovení podmínek pošty, ale v těch se bohužel všude hovoří jen AŽ DO UDANÉ CENY ( ano to kouzelné slůvko až do ) - takže třeba nic, řekne, že si vymýšlím, že to v tom balíku nebylo a dostanu pětikilo kohorta právníků na poště určitě nevymýšlela tohle větné spojení nadarmo ....

Maji nejaký řád (či ako sa to volá) a tam to je

Mozna to bude https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/cenny-balikDlouho jsem nic neposilal

Je to jako v pojišťovně. Taky ti bez remcání hned nic nevyplatí, ale nejdřív se kroutí jako hadi. Ptát se tě na obsah určitě budou, ale je v jejich zájmu, aby se to neztratilo, takže si myslím, že to nedojde je dost mizivé promile. Spíš to může dojít nějak poškozené či rozbité. Na to bych se při přebírání balíku zaměřil. ☺

Matně si vzpomínám, ale ber to s rezervou, že při ztrátě pojištěného balíku musel odesílatel prokázat, že obsah balíku opravdu měl deklarovanou cenu. Ale to už možná bylo zrušeno či nahrazeno něčím jiným. Jak to taky prokázat...

Cestnym prohlasenim?

To asi u pošty (stejně jako u pojišťovny) fungovat nebude.