» Poradna » Programy

Pojem informatika a výpočetní technika

Co to vlastně to slovo INFORMATIKA znamená?

Odpovědi na otázku

Informatika:[-ty-], -y, ž, 1. vědní obor zabývající se strukturou, vlastnostmi (ne obsahem), zpracováním a využitím informací, zvl. vědeckých: kybernetická, matematická i.;sociální i.;vědní i. 2. počítačové zpracování informacíStačí?

A k rozdílu mezi informatikou a VT: Informatika je věda, zatímco Výpočetní technika je spíš průmyslové odvětví, jako "Kancelářská technika" nebo "Sdělovací technika".