Pojede tato RAM na zakl.desce v 3200mhz?

Dobrý den chci se zeptat, zda tato RAM https://www.czc.cz/kingston-fury-beast-black... pojede v pohodě v 3200mhz na zakl. desce https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-b550-pro-... Nejsem žádný expert, ale někde jsem četl že je tam problém s tím xmp1 profilem a ram jedou jen v tom jedec profilu (2400). Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Pokud to zvládne paměťový řadič v procesoru, tak určitě pojede.XMP nebo JEDEC jsou jen "předpřipravené" profily, vždy si v biosu můžeš nastavit časování ručně. Sice je to víc práce než použít připravený profil a bude to vyžadovat zkoušení pokus-omyl než to jede stabilně, ale určitě to půjde nastavit na 3200MHz. Nemusíš se slepě spoléhat na připravenou konfiguraci.

pojede, problem muze nastat pri vetsim poctu modulu u starsich procesoru, pri jedne RAM problem nebyva.

Záležím i na CPU, ale pokud je to řada 3000, nebo 5000, tak většinou není problém provozovat 3200MHz CL16 ve dvou modulech. Pokud by byly 4, tak by mohl být problém, ale ve dvou modulech to na 99% poběží. Na 100% to nikdo říci nemůže, vždy je nějaká nejistota.