Pojede mi vše správně když mi procesor podporuje vetší frekvenci ramek než mámjá

Dobrý den chci se zeptat jestli mi pojede počítač tak jak má jestli mám ram frekvenci 800MHz a u procesoru je třeba napsané Intel Core2 Quad s jádrem Yorkfield, frekvence 3.0GHz / 1333MHz FSB tak jestli těch 1333MHz je maximum a podporuje i mín třeba těch 800MHz

Odpovědi na otázku

To spolu nesouvisí, podporu frekvencí pamětí určuje zákl. deska. Podívejte se do specifikací desky, tam budou vypsány podporované frekvence

Máš poněkud zastaralé informace, doporučuji další intenzivní studium.Pro tazatele: Ničemu to nevadí, procesor pojede na frekvenci ramek. Ono ani nevadí, když se tam dají rychlejší ramky: prostě se nastaví frekvence toho nejpomalejšího.

Eh, pokud vím, má pravdu, u C2Q určuje frekvence pamětí deska, frekvenci FSB taky deska, a jejich poměr určuje dělička. Už je to nějaký ten pátek, ale tak nějak to bylo.

Pravdu máš, předsedo a pravdu má tam tem tamten (nechť promine drobný pokus o vtip). Přehlédl jsem údaje o procesoru. Ach jo, zase jsem úspěšně ze sebe udělal vola...

Vy jste přehlédl procesor, já zase, na co se to tazatel ptal. Úplně tomu nerozumím doteď, jak to myslel, páč srovnává frekvenci FSB a frekvenci RAM.Takže v klidu, bůhví na co se tazatel vlastně ptá.

Chip na desce generuje frekvenci, třeba 333 MHz. Krát 4 0 (tento násobič nelze změnit) je to frekvence sběrnice Front Side Bus, tedy 1333 Mhz. Krát násobič 9 (v tomto případě a nelze nastavit vyšší) je to frekvence procesoru 3 GHz. Krát násobič pamětí 2,40 (lze nastavit od 2,00 po 4,00 i když ne spojitě) je to frekvence pamětí 800 MHz. Pokud chceš procesor přetaktovat, můžeš: - zvýšit frekvenci generovanou chipem desky třeba na 400 MHzTím současně:- zvýšíš frekvenci FSB na 1600 MHz - frekvenci procesoru na 3,6 GHz- frekvenci pamětí na 960 MHz a přetaktování ti - hned ze dvou důvodů - spadne. Pokud bys chtěl provozovat procesor na 3,6 GHz stabilně, musíš:- zvýšit napětí procesoru (ve tvém případě je doporučení výrobce nepřekračovat 1,3625 V - tak bych se jím řídila)- snížit násobič frekvence pamětí na 2,00, abys měl paměti zpátky na 800 MHz. K tomu je pochopitelně třeba mít i dobrou základní desku, kvalitníní zdroj a dobré chlazení.