» Poradna » Notebooky

Pojede mi na tomto NTB The Sims 3 se všema dodatkama plynule?

Dobrý den, dříve jsem měl notebook acer aspire 5830 TG a tam mi šlo plynule jen základní verze The Sims 3, ale když jsem nainstaloval 1 datadisk tak se to prostě sekalo... Chtěl bych se zeptat zda na mém nynějším notebooku Lenovo Z50-70 půjdou všechny dodatky plynule? Pokud ano tak na jak velkou kvalitu?

Odpovědi na otázku

A který? Lenovo Z50-70 je označení celé řady. Dělají se od i3+Intel HD za 12k po i7+GT 840M za 21k:http://www.czc.cz/searchZ nápisu "Fábia" také nepoznáš, zda je to 1.2 HTP nebo 1.9 TDi.

i5 8GB RAM a 840M za 18K

Na tom to bude běhat slušně. Je to už stará hra a hratelné by to nejspíš bylo i na tom i3 s integrovanou. Ale na i5 + 840M to bude běhat nejspíš úplně na max.

Zas tak bezprolemove to behat nebude. HDD v NB jsou pomale a SIMS jsou narocne na diskove operace nacitaji neskutecna kvanta dat z disku. Vzdyt jen save hry ma bezne kolem 1GB.

Takže na HIGHto nebudu moc hrát? Bude se to lagovat? achjo..

Na 840M to poběží asi takto:https://www.youtube.com/watchStačí?

To se strašně seká... :( Čekal jsem , že to bude plynulý, takže to asi ani nebudu instalovat..

Vidím 30-60fps. Tedy ok. No alespoň vidíš, že kupovat na hry ntb je blbost.

Hodnotit plynulost nejake hry podle videi na YT je problematicke. Na vysledek ma totiz vliv mnoho veci - musite uploaderovi verit, ze v informacich o HW a nastaveni hry nekeca, musite verit, ze na vysledek nema vliv zpracovani videa pred uploadem, zpracovani videa na strane YT, potize pri prehravani.. a mnoho dalsich faktoru.Lepsi je se orientovat podle vysledku duveryhodnych testu - treba zde v Sims 4: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.10568... .

To ani ne. Na High to pujde. Kdyz uz je to natene tak to nic nebrzdi. Jen obcas se to zadrhne na nejakou tu sekundu aby nacetl data (treba animace nebo novy predmet), ale nejvic to bude videt pri loadingu hry.

Načítání mi nevadí, ale spíš při samotném hraní, aby to šlo uplně v klidu... Je zajímavé, že třeba BF4 mi jde vpoho atd. většina novějších her, al e The Sims 3 na nic :D

BF4 nacte par textur pro danou lokaci a je to. Data pro lokaci jsou optimalizovana aby byla blizko sebe a tim nacteni rychlejsi. U SIMS podle pouzitych veci se v dome se nacita vse mozne a jeste z ruznych datadisku. Radove jde o uplne odlisne mnozstvi dat. Neexistuje zpusob jak ty koncepcne odlisne hry porovnavat v narocnosti na HW.

Dnešní disky v ntb jsou na tom s výkonem lépe než disky z roku 2008, kdy S3 vydali. RAM to má 8GB, po natažení hry do RAM je tomu navíc disk už úplně buřt.

Jsou na tom sice lepe, ale stale jsou line. Do RAM by se cela hra nevesla. Nevim zda tu hru znas, ale ja ano. Je to line i na stolnim PC. Cim vic datadisku tim linejsi + jeste je spousta doplnkoveho stahovatelneho obsahu, ktery se uklada do uzivatelskeho profilu ve Windows. To muzou byt dalsi GB az desitky GB.

Na tom by to melo jet slusne. A dokonce i Sims 4 ve FHD by ta grafika mela utahnout s fps>30. Procesor je OK, pameti je az dost, problem nebude.

Děkuji všem :))))