» Poradna » Ostatní

Pohon externího disku

Koupil jsem si na doporučení získané v této poradně externí disk s připojením USB 2.0. K němu byl adaptér na 230 V s DC výstupem 12V a 5V, který se zapojuje do těla disku konektorem typu PS-2.Nevíte, zda existuje nějaká redukce mezi klasickým 4-žilovým konektorem (který je u každého HDD) a konektorem HDD, abych si to napájení mohl vyvést přímo z PC ?Rady, abych si to zbastlil sám, že je to jednoduché, mi nepomohou, neboť jsem v oblasti voltů a ampérů naprostý fachidiot a navíc mám i téměř Ohmův odpor k jakékoli manuelní práci. Má případná snaha v tomto směru by se vší pravděpodobností přivodila výpadek v Dukovanech a přehřátí reaktoru v Temelíně.Předem díky

Odpovědi na otázku

fachidiot kupodivu znamená něco jinéhoale myslím že se dá koupit prodlužovačka na HDD napájecí kablík - bude to hnusné ale účinnéhm, ty to chceš ale přenášet mezi více PC a nechce se ti tahat zdroj, to by znamenalo každé PC vždy kvůli HDD konektoru rozdělat, původní USB konektor kvůli omezení 0.5A použít nejde ale nenech se omezovat, tu záři nad Temelínem bych docela rád viděl

Firebeare, díky za reakci,odhalil jsi účel mého dotazu, kterým je má vrozená lenost, jíž se příčí přenášení téměř čtvrtkilového adaptéru. Jinak já ten externí disk budu transportovat jen mezi 2 PC, takže bych chtěl mít u jednoho původní adaptér a z druhého PC vyvedený kabel od napájení HDD zredukovaný na PS-2 konektor, který bych prostě zasunul do externího disku.P.S. Samozřejmě vím, co je "der Fachidiot", chtěl jsem jenom poněkud změkčit a zamlžit své přiznání, že jsem v technických vědách idiotem všestranným.....