» Poradna » Počítačové sítě

POE pasivni a aktivni

Ahoj, potrebuji radu... Mám toto: https://www.czc.cz/tenda-poe15f-fast-etherne... To chci propojit s timto: https://www.alza.cz/poe-pas-d4995280.htm a cele to zapojit do IP kamery... Kolik voltu budu mit na vystupu? :) Pro stouraly: - pouze pasivni poe pouzit nemohu, nemam zdroj- vim, ze aktivni poe umi detekovat kolik V je potreba... ale to v mem pripade nebude fungovat..

Odpovědi na otázku

A ta samotná IP kamera PoE sama o sobě neumí?

Na výstupu budeš mít asi něco kolem nuly. To první je aktivní PoE, to druhé je pasivní, takže tam není "chip" který by tomu napáječi řekl kolik má poslat.Takže budeš muset použít oba dva konce toho pasivního napáječe a z jedné strany do něj přivést napájení.

Nebudes mat nic. jeden je zdroj, ktory uz dodava napatie do kablov cez aktivne PoE, to druhe je dvojica, kde musis na jeden koniec dat adapter a cez 2 pary to prenesie na druhy koniec.

Aktivní a pasivní PoE nelze kombinovat, fungovat to nebude. Aktivní PoE zdroj ti žádné napětí nedá, pokud si o něj na druhé straně koncové zařízení neřekne.

Aktivní poe rozhodně žádné napětí nepřizpůsobuje. Podle normy tam je 48 nebo 56V. To že je aktivní znamená, že se napájeného zařízení zeptá jestli napájení chce. Z toho ti vyplývá, že aktivní poe injektor ti přes pasivní spliter nic napájet nebude protože tam není nic co by mu řeklo, že to napájení chce.Navíc to je napsaný i v popisu té tendy.

Sdel nam typ kamery, my mozna neco vymyslime. POkud mas aale obyc kameru s napajenim na kulaty 12V, tak ti staci jen to druhe a ten PoE injektor vrat a kup si 12V adapter. pak to pripoj cele takto jak je na odkazuhttps://i.ebayimg.com/images/g/KGAAAOSw4~1ctFO4...

Co ja mam kamery jsou na 12V 0.5A a zo snad za stovku nekde sezenes. To act PoE muselo stat vice a mas to na houby. Nebo mozna kamera umi aktivni PoE a pak staci jen ten injektor a primo do kamery, a ta si rekne o 48V. Takze bez typu kamery ani ranu

Viz výše, anebo si ještě ke kamerám pořiďte 802.3af spliter

Jj, dobrý nápad!

No vyhoda splitru, ktery vraci z 48V na 12 je jen ten, ze na 4100m by to jeste mohlo to napajeni fungovat, kdezto kdyz pusti na tom pasivnim dratku 12V do vstupu, na 100m Cat5e nebude 12V, ale je to drazsi reseni. A porad nevime co je to za kamera a jak ma vlasne resene napajeni. Me kamery s Ebay za 500-600 umeji jak Activ, pasiv PoE tak i normalni tdirku na 12V adapter. Takze vlastne temer vsechny bezne druhy napajeni

4100 neee ale jen 100m preklep

Jj, bez znalosti typu kamery je to debata o ničem, i když pokud potřebuje u kamery dostat 12V a má na druhé straně má zařízení produkující aktivní PoE, tak splitter je ideální, i když dražší řešení

Dekuji za odpovedi... Aktivní poe mám už dávno, proto jsem myslel, že jej využiji... Kamera POE nemaJako nejjednodussí reseni se tedy jevi pouziti pasivniho POE + koupim 12V zdroj... Díky..

Na jakou vzdálenost?

Jak to máš daleko? To pasivní PoE bych nedoporučil na víc, než 10, maximálně 20m. Pokud se jedná o jednu kameru, tak mě připadá rozhodně lepší, než kupovat zdroj a pasivní PoE, raději pořídit aktivní PoE splitter. Bude to asi v součtu třeba o 100kč dražší, ale bude to korektní řešení a funguje to bez potíží až na 100m.

Aktivní PoE se neumí domlouvat na napětí. Funguje na 48V, až výjimky které používají 56V. Aktivní PoE je aktivní v tom, že se nejdřív domluví s koncovým zařízením, jestli PoE potřebuje nebo ne a pokud ano, pustí mu ho tam. Dál se je schopné pomocí nějakých discovery protokolů (CDP LLDP) domluvit kolik potřebuje výkonu, ale to je jen informace pro switch, aby věděl kolik si pro něj má rezervovat. Na 100 metrech drátu bych určitě nenapájel kameru 12V, pokud je byť jen trochu náročná na to aby tam těch přibližně 12V bylo. Spíš tak zdroj s proměnným napětím a přeladit ho třeba na 15 nebo i víc. Pak je ale ase potřeba pořešit, aby se při malém odběru napětí nezvýšilo moc a kameře neublížilo. Takže třeba stabilizátor 7805 na straně kamery, pokud sama v sobě něco podobného nemá. Ideální je samozřejmě klient pro aktivní PoE , který na straně kamery z toho udělá potřebné napětí, jak už tady bylo zmíněno. Teda pokud kamera neumí sama aktivní PoE.