» Poradna » Počítačové sítě

POE napájený switch, který napájí další 4 POE zařízení

Neví někdo o nějákém switchi, který je napájen přes POE a umí napájet min další 4 POE af/at zařízení a stojí podobně jako zmíněná tenda?Já jsem našel Tenda TEG1105PD , ale není nikde skladem.

Odpovědi na otázku

Jenom tě upozorním že to není tak sluníčkové jak to vypadá - na 802.3af injektoru má ta Tenda v podstatě nepoužitelný power budget (řekněme 8W?) Na 802.3at injektoru je to lepší, ale stejně power budget 20W není žádná hitparáda. Jinak switche s PoE passthrough má i Netgear a D-Link, akorát stojí dvojnásobek té Tendy a mají jen 2 PoE porty (protože jsou realisti a ví kolik portů se dá z jednoho PoE napájet)

napájel bych to určitě at injektorem. Jedno zařízení má spotřebu max 3W, takže to není problém. Netgear a d-link mají právě jen ty 2 porty.Ještě mě napadlo, jestli by nešlo využít pasivní POE pro napájení switche s tímto:( https://www.tsbohemia.cz/poe-pasivni-poe-sada-kabe... ) Potom ty další zařízení už přes POE af zvládne switch.

POE ma vacsinou nejaky limit na 1 port, takze tazko bez externeho zdroja napojis na 1 port 4 zariadenia. Ale skus ubiquiti nano switch, aj ked ma celkovo 4 porty a nie 5 ako chces ty

Presne tak, zalezi co tim poe out chces napajet. Ja treba používám mtik router, preply do ap a switch. Ma poe in jeden a poe out ale jeden. Dále mam Hl router mtik s poe out. Ale opravdu je lepsi použit nějaký injektor který je na to dělaný.

je to nesmysl a dál nemá cenu to rozvádět.A značce Tenda doporučuju se vyhout obloukem.

router Tenda bych si nekoupil, podpora firmaware bude nulová. Nicméně na switchi snad není co pokazit.

Na normalnim switchi ne. Ale Tenda skvele zvlada i to. Zadne sitove prvky tehle znacky do site nepatri.

Mikrotik 260GSP. Pokud teda ma to PoE, ktere potrebujes ty (nenapsal jsi to).

Mikrotik 260GSP a Powerbox má výstup pouze pasivní PoE. Já potřebuji aktivní tedy 802.3af/at . Ale díky za nasměrování. Níže zmíněný RB960PGS a Powerbox Pro přesně toto umožňují.

Mikrotik PowerBox existuje ve verzi 100Mb i 1Gb a ve vnitri i venkovni variantehttps://access-pointy.heureka.cz/mikrotik-rb960pgs/

Ale to je primarne router, ne?

co koukam, tak v CZC by mel byt sklademjinak presne tento (i pres vlastni neoblibu znacky Tenda) mam ... napajeno pres POE a na switchi pres POE OUT 2x AP a 1x raspberry (pres poe extraktor)funguje to takto uz vic nez rok bez problemu a bez vypadku

A můžu poprosit o odkaz? Já na CZC vidím není skladem a "neznáme termín dodání"

https://store.ui.com/collections/unifi-network...
Muzes ho bud napajet ze switche kterej podporuje 802.3bt a nebo pomoci injektoru.