» Poradna » Ostatní

Podvodny mail "od PayPalu"

Zdravím právě jsem obdržela email, kde mi Paypal píše, že došlo zřejmě k podvodu a že můj účet bude zrušen a v další větě,že si jej můžu během 3 minut aktualizovat. Já jsem jej velmi dlouho nepoužívala a i mailová adresa mi přijde velmi divná. Můžete mi tedy prozradit, jestli jste něco rozesílali nebo jde o podvod? díky moc//EDIT: Upraven nadpis - nebyl v souladu s pravidly Poradny, ani s elementarni logikou veci vezdejsich.

Odpovědi na otázku

nereagovat, není to po prvé

Vláďa:Tady jsi v PC poradně, ne u PayPalu, jestli sis nevšimla, takže my jsme ti opravdu nic neposílali ;) A ano, nejspíš je to podvod, takto to typicky vypadá. PayPal žádné žádosti o aktualizace účtu neposílá.

A proč by živě.cz rozesílalo nějakou aktualizaci na paypal? To má asi tak stejný smysl jako kdyby nějaký řemeslník (např truhlář) rozesílal aktualizaci pro EET pokladny.

Me naposledy prisli prislusnici z cukrarny a primo pre myma ocima mi zatkli cokoladovy dort. Dokonce meli i povoleni k prohlidce od statni zastupkyne z cistirny peri.

Někdo se snaží z tebe vylákat jméno a heslo, aby mohl nakupovat za tvé peníze. Smazat a nereagovat.

Tady fakt nemá s PayPalem nic společného, takže ti nikdo ani nemohl nic za PayPal poslat. To je jako by ses ptala na finančním úřadu jestli ti neposlali mail z České spořitelny.

Je v emailu na počátku oslovení Dear "Celé jméno na které je účet veden", např. Dear Jan Novák, ? Pokud ne, zcela jistě jde o podvodný mail. Paypal vzdy oslovuje celým jménem(We'll always address you by your first and last name or the business name on your PayPal account.), viz https://www.paypal.com/gb/selfhelp/article/i-rec... . A hlavně, na paypal se nikdy nepřihlašovat kliknutím na odkaz v emailu, vždy jen z přímo zadané adresy https://www.paypal.com/

Ask The Elders of the Internet.

Ne, nic jsme ti nerozesilali.

Ja som tiez nic neposlal...

Nekecej a priznej se!

Beru rozesílání na sebe. Hádejte proč to rozesílám, můžete hádat jen jednou.

Protoze v pondeli se proste neda delat nic lepsiho nez rozesilat maily jako od PayPalu?

Nechci vedet co dela v patek, kdyz v pondeli rozesila emaily od PayPalu...

Obvykle to zvyklé, na vrátnici, v noci nejraději.

pokud ten email od "PayPalu" vypadá apriori podezřele, tak ho rovnou hoď do spamu. Pravý email od Paypalu tě kupříkladu vždy oslovuje celým jménem, nikoliv třeba "Dear customer". Zatím jsem nezažil, že by nějaký falešný email tohle měl taky.Navíc se vždy můžeš přihlásit přes Paypal - NE PŘES ODKAZ V MAILU!!! - ale na https://www.paypal.comprotože tam zjistíš, zda se něco opravdu děje, či nikoliv.

Pro tyto účely má Paypal odkaz v záložce Security:---Received a suspicious email? Let us know.If you believe you've received a phishing email, follow these steps right away: Do not enter any financial or personal information. Do not click on any links or download any attachments within the suspicious email. Forward the entire email to spoof@paypal.com. Do not forward the message as an attachment. Do not alter the subject line. Delete the suspicious email from your email account.We'll send you an email response to let you know if the email is indeed fraudulent.---

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s e-mailem popovanna884@gmail.com?Prodavala jsem na letgo notebook, a ozvala se at ji napisu e-mail. Ze chce pocitac pro kamarada a psala anglicky. Tak jsem si myslela, ze kamarad je z Ceska a ze to bude v klidu. Tak jsem ji dala blbec moje cislo uctu, respekt. IBAN. Potom mi zacala psat at ji to poslu nekam do Nigerie a ze platba je poslana pres paypal a je ale nekde "sekla" a ze se ceka jen na me az poslu doklad o zaslani zbozi a ze mi ihned penize pripisou na ucet. Tak jsem psala, ze co to ma znamenat, ze tomu nerozumim. No a pak mi zacali psat z paypal, z e-mailu e_quickpayservices@accountant.com , ze cekaji na ten doklad a pote se mi pricte castka na ucet. Ted mi zasilaji e-maily, ze jestli nebudu jednat, ze to bude resit Interpol a ze mi zamrazi ucet. Nevite co mam delat? Jestli mam zajit na policii, nebo jak jinak to resit? dekuji

Ahoj Kristýno, řeším úplně tu samou situaci jen s prodejem stříbrného řetízku. taky mi chodí emaily z e_quickpayservices@accountant.com ... Určitě se jedná o podvod. Na můj účet nic převedeného nebylo a vzhledem k tomu, že do emailu mi chodí obrázky jak FBI zatýká lidi doma jedná se určitě o podvod. Pokud by jsi řešila přes polici prosím napiš. Julie

Ahoj Vláďo, řeším ted úplně to samé jnes prodejem stříbrného řetízku. Jak budeš řešit ?Děkuji Julie