» Poradna » Web a internet

Podvodný email PayPal z adresy service@confirmationdepts.com

Dobrý den,chtěl bych upozornit na podvodné emaily, které se tváří jako emaily z PayPal oznamující příchozí platbu. Chodí z adresy service@confirmationdepts.com. Nejprve dostanete email od Karolina Tomasion z karolina.tomasion10@gmail.com, že od vás chce koupit zboží, které inzerujete na sbazar.cz nebo bazos.cz a že bude platit přes PayPal. Poté, co ji pošlete informace o svém PayPal účtu, přijde vám zmiňovaný email o přichozí platbě, který po vás zároveň chce poslat peníze přes Money Gram přepravní společnosti do Dublinu. Dejte si pozor.

Odpovědi na otázku

Svéprávný člověk se podívá na svůj Paypal a uvidí, že tam žádná příchozí platba není. Nesvéprávný člověk daruje peníze podvodníkovi přes MoneyGram nebo WesternUnion

Tak už jenom to, že by cizinec chtěl koupit něco z českého bazaru, by mě trklo do hlavy. Nepochybuju taky, že se bude jednat o genericky napsaný email, na kterém je jasně poznat, že je to fake. Navíc češi na inzeráty na těchto serverech odepisují jistým "dialektem", takže tím víc by tě to mělo zarazit. Sice je dobře, že to tu dáváš pro upozornění, ale komu je 18 a víc tak snad pozná, že je to jen trapný pokus.

mě se něco podobného stalo a ja jsem zaslala baliček do německá a ted čekám a ž mi uvolní peníze z paypalu neví pro to píšu sem co a jak mam dělat.

Nevím proč to sem píšeš, i člověk s IQ houpacího koně na takovou pitomost skočí. 1) proč by nějaký cizinec měl kupovat úplně obyčejné zboží v českém bazaru a ještě platil drahé poštovné do ciziny, když ho může zcela jistě koupit i u nich?2) Proč když on něco kupuje, měl bys ty posílat peníze přes jakýsi Money Gram?3) každý pitomec ví, že PayPal nedělá nic takového, že by blokoval peníze do odeslání zboží.Chce to používat mozek...

Oprava ...Jen člověk s IQ houpacího koně na to skočí...

Psal to jako upozornění a popsal způsob šmejdů a že tyhle serwery "skenují" šmejdi.

Přesto je to k ničemu. To by tady muselo být takových příspěvků milion a navíc to nesouvisí s počítačovou technikou.

Čiň čertu dobře narazíš tu bobřeTo máš tak. Tady se nepočítá, že si sem chodí pro rady a možná upozornění i věcí neznalí, začátečníci, stejní, jako ti co chodí na šmejdy pro vyhrái jste nové hrnce a pod.Sem smí jen dokonalí tazatelé s vysokým ikvé, ne tykve

Zase ty rádobyvtipné seniorské rýmovačky mimo téma...

Džeku to tady používají běžně. Co tě sere, nemáš se na kom vytahovat, tak se chytáš stébla a meleš blbosti. Leckde už jsi byl dnes mimo téma i mísu

Jackubrno79, je ti jen o 4 roky méně než mě. Zjevně máš omezený přístup i tady. O ne/vtipnosti píšeš často, zřejmé tvůj sloh nezná víc, nezná dramata

Mě o 4 roky méně, než tobě? To snad ne :) Ty máš slovník tak o 50 let archaičtější ;) A nevím co myslíš tím jackbrno79, než mi bude tolik, bude to trvat ještě asi 35 let :) Palo, sorry, ale už jsem ti psal, že fakt nechápu, proč chodíš zrovna do PC poradny. Odborné znalosti mizivé a vtipný se být snažíš, leč nejsi. Tím netvrdím, že nejsi v nějakém oboru odborník, ale tady to není to pravé.

Jen zbabělci se vrací na místo činu v noci.Nevín proč ti vadí sem tam když vložím kousek věty v rýmu. Nikomu tím na rozdíl od tebe, který má ve zvyku těm co ti nevoní poukazovat různě. Předvčírem by jsi se do nekonečna hádal, poukazoval na to co jsi prosazoval, nikdo neměl pravdu. Až ti dotyčný dodal odkaz na postoupení věci, což jsi neznal, za který ti nezbylo než poděkovat. Dokážeš sice poradit, ale neodpustíš si slova o debilitě, když tazatel nesedí tvým představám a nejen on. Napadáš ve vláknech i jinéMůj první spor s tebou byl, že jsi ve vláknu vkládal jako bych to psal já, své/tvé domněnky, mě nezbývalo než přenášet text který jsem uvedl opravdu. Pak jsi toho nechalPokud jde o sem tam rým, třeba když mi někdo napíše, Ted tu o červené karkulce, proč si nezaspamovat když to zde dělá více lidí a nejednou jedovatě. Jenže ne vše je, jak se snažíš zde namluvit jiným, rádoby vtipně mnou vkládané. Tvoje slova" Nahlášeno pro debilitu tazatele" a dalši o "používání mozku a nebýt blbý" jsou mimo rámec slušnosti tobě cizí, poradny zive, ale to ti nevadi, aby jsi je do nekonečna nepoužíval vůči nejen mladším tazatelům, ale též těm co vstoupí do poradny v krizi, kdož hledají pomoc a nemají se kam obrátit. Stačí poukázat nebo nereagovat, jenže ty se vyžíváš v hrubostech. To je drama.Syn chodí do poradny pro od 13 let do nekonečna. Tam bys neubyl se svým slovníkem ani den. Nic by nebyly platné tvé vědomostiNejednou to tu vypadá jako bys řídil co se smí a co ne. Své chyby nevidíš.

"JackBrno79"ročník, je ti 38 let archaisto

Jen si dovolím reakci - člověk s IQ houpacího koně na takovou pitomost skočí - viz někteří členové naší vlády..... Ti skočili na jiné praktiky.

dobry mě se to stalo je možné že čekám na peníze než dostane do ruky baliček . jen se ptám a kam si pak mužů jít stěžovat cooo. prosím o radu

A když na sbazar.cz ani bazos.cz nic nemám tak mi jako paní Karolina nenapíše? To je teda vybíravá mrcha.

Inak bazos.cz/bazos.sk su totalne prelezeny spam-botmi a prevadzkovatelia si z toho uz roky nic nerobia. Napriklad neskryte heslo na editvoanie inzeratu tam maju stale atd. Na ten web by som nedal svoj email ani za prachy, vzdy ak potrebujem tam dam nejaky docasny mailbox, lebo ak tam niekde das svoj email, tak sa priprav na naklad spamu :D

no neke...to sou teda noviny !

Chodí mi to skoro pravidelně. Je v tom ale háček, já žádný účet PaYPal nemám, takže bez otevírání rovnou SPAM. Adres, z kterých to chodí, je ale spousta, takže velká trpělivost nutná.

Jasné Jenže co platno i tvůj vstup je pro redakci přínosem.

Zde jsou mínusy v daném čase na místě. Nezodpovědný admin smazal při tzv pravidelné údržbě serverů vstup/příspěvek od nicku Karel Dvořák, který vyzýval, aby se k dotatu nikdo nevyjadřoval, protože si jej napsali ze žive. Můj vstup záměrně ponechal. Byl poslední ve vlákně, pak už nic. Screen mám v plném, znění, ale nechám si ho na možná jindy, až pro redakci, kdyby bylo třeba

Mockrát děkuji za info. Díky Vám jsem věděla, že nemám ani odepisovat. Psali mi na inzerát kočárku. Jsou fakt schopní okrást každého

Dobrý den,dnes jsem měla tu samou zkušenost , jen s tím, že na inzerát na sbazar.cz se ozvala katharina rodriguez [kath.rodiguez@gmail.com] a přepravce byl Daniel Frank z Tbilisi...

Ahoj,ráda bych zmínila i adresu Account@help.comDear Customer,Our security system detected that your account should be unfortunately limited or blocked due to security reasons, what you have to do is re-enter your account informations to confirm your identity using the link below. If the submitted informations will match your account will be restored. Již jsem zasílala pro ověření na spoof@paypal.com, mělo by být už blokováno v jejich systému. Nicméně smazat takový mejl, pokud jste obdrželi.

Ahoj,taky se mi to stalo, adres je urcite vice, ja mam zkusenost s temito dvema:denislizi11@gmail.compersi30@kurzepost.deTak radeji mejte oci na pozoru 😉Veronika

Tyjooo díky za info. Taky mi přišla platba od denislizi11@gmail.com Mně se to zdálo nějaký divný, že by se chtěl někdo koupit skříň a poslat ji poštou na druhý konec světa

Dobrý den, tento e-mail mě začal, když jsem se domluvil s podovodníkem s jménem alhaja selimo - jeho mail: alhajaselimo@gmail.comMyslím si, že bude mít hodně e-mailových adres.Reagoval na mou bazarovou nabídku na sbazar.cz, chtěl po mě zaslat notebook za 10 tisíc, řekl jsem mu, že chci první vidět peníze na účet a pak něco odešlu na jeho adresu: Jméno: Ibrahim AfuyeAdresa: 6 Leo Court CasePSČ: PR1 4SWMěsto: Preston LancashireZemě: Spojené královstvíŘekl, že to napíše Bance a tu ránu začal psát tento další podvodný mail - service@confirmationdepts.comV tu chvíli mě došlo, že je to vážně podvodník, takové výhružné nesmyslné věty v angličtině. Řekl jsem si, že jeho jméno dám na google a píšu zde. Pokud někdo bude mít možnost v Anglii ho nahlásit, budu rád, když ho zavřou. Děkuji

Dobrý den.přidám svojí zkušenost, aby co nejvíce lidí našlo tyto adresy / jména a nenaletěli.Mám obdobnou zkušenost, zájemce reagoval na můj inzerát na sbazar (dron) - že kupuje a ať mu pošlu cenu včetně ceny za dopravu do francie + ať zašlu svoje č.účtu pro převod. Následně přišlo nějaké potvrzení ze service@confirmationdepts.com, email se vydával za potvrzení ze Swissquote Bank AG® - že mi převedou peníze po naskenování tracking number.Pán postupně vystupoval pod jmény Pavel Vyskočil (pv657063@gmail.com) / Ralph Herz. Adresa pro odeslání ale Anthony Derek, 39 Rue Ceasar Franck.Přišly vyhrožovací emaily, vše psané CZ lámaným automatickým přeladem z překladače. Pozor, nenaleťte, děkuji

Já hlupák jsem si vyhledal jen jméno té banky - což mi našlo. Vůbec mě nenapadlo vyzkoušet email. Až teď, když mu přišel můj balík do Francie, abych neměl možnost to stornovat. A následně po mě chce, abych mu poslal 7000,- aby bylo možnost provést převod přes danou banku. Poslal jsem mu objektiv, takže jsem přišel o 9000,-. Bohužel člověk na něj nic nemá. Štve mě to, ale hold se chybami člověk učí.

Dnes jsem i díky vám nepřišla o prodávaný telefon.Mě, stejně jako většině CZ populace není úplně jasné jak PayPal funguje a zda nezměnili nějaká pravidla.Stejně tak není úplně vyloučeno, že se nějaké servery nezabývají hledáním nabídek pro “nákupuchtivých” ze zahraničí.V mém případě dohodla prodej samanta.okon@objectmail.com. Následně přišlo z e-mailu service@confirmationdepts.com s hlavičkou PayPal, oznámení, ze mají platbu od nějaké paní že Španělska a mám odeslat zboží na adresu uvedenou v e-mailu. Je pravda, že e-mail od Samanty byl psán Google translatorskou češtinou. A e-mail od service@confirmationdepts.com byl zvláštní. Třeba chtěli, aby jsem v případě nejasností odpověděla na došlý e-mail. Což se mi u pravého e-mailu z PayPal nestalo. Ti vždy odkazují na tu a onu info linku, mail a pod.Takže jsem si podezření ověřila na netu a našla 🙂Proto MOC díky za váš příspěvek.

Pozor na podvodný email bonita63@kurzepost.de!!!Kontaktoval mě s Sbazaru, že chce koupit kočárek. Přihodí prý 5%, abych měla jistotu. No to určitě teda!! Píše taky hodně"nečesky".

Ahoj, dnes stejný e-mail z adresy katharina46@kurzepost.de... Taktéž prodáváme kočárek.

Predávam kočár na sbazaru.cz a dnes som tiež dostala email od garland91@kurzepost.de. Tiež chce zaplatiť prostrednictvom paypal....Takže ďalšia adresa do zbierky: GARLAND91@@kurzepost.de!!!!

Přidávám další e-mail. Prodávám kočárek a také mě kontaktoval jakýsi welch.elias@kurzepost.de, platbu by chtěl přes PayPal.

Ahoj, na inzerát na sbazaru se mi ozval ernesto32@kurzepost.de, má špatnou češtinu, nechce mi sdělit ani své jméno a dožaduje se adresy domu, paypalu a telefoního čísla. Tak na něj taky pozor.

Přidávám další email drolfson@kurzepost.de

Další podvodný email gjacobs@kurzepost.deChtěl si koupit běžecký pás a poslat ho do Španělska

Tak ja dnes totez - prodavam kocarek a mail od broderick74@kurzepost.de.PayPal ucet nevlastnim a tim komunikace skoncila. IQ houpaciho kone sice nemam, ale uplne prvni mail byl napsan ceskou cestinou, takze me na nem nic netrklo (a kamaradka, co zije v Nemecku, taky nakupuje na ceskych bazarech, takze...). Kazdopadne diky za zkusenosti tady, do dnesniho dne jsem s tim nemela zkusenost.

Pokud jste dotyčnému "kupci" neposlali potvrzení o transakci s referenčním číslem, muzete ji zrusit pres pobocku nebo na cisle 800 022 571 a Money Gram vam penize vrati.Pokud jste jiz "kupci" potvrzeni zaslali, máte moznost kontaktovat Money Gram a nahlasit podvod. Spolecnost pak tohoto cloveka (ktery je uvedeny jako prijemce) zablokuje ve sve siti a nikdy si tam jiz penize nevybere.Dale to take ohlasi mistnim uradum jako podvod.Nelze ocekavat vraceni penez, ale alespon tomu cloveku zneprijemnite toto "podnikani"

Tak ten samý případ. Nechápu, jak jsem na to mohl nalítnout. IQ tykve fakt nemám a jsem vždy obezřetný. Včera měl asi mozek dovolenou. A absolutní nezkušenost s PayPalem v tom asi taky sehrála roli. Nějaký pán z Německa chtěl koupit naší cirkulárku. (Čeština fakt nevypadala strojová). Na obchod jsme přistoupili, částku zaplatili a dokonce i potvrzení poslali. Pak se mi ale začalo něco nezdát na e-mailové adrese a ejhle, byl jsem doma. Utíkali jsme na MoneyGram a po půl hodinovém telefonátu s Hotline máme peníze zpět. Jediné, co mě fakt štve, že na tom potvrzení byly mé údaje). Tak v pondělí jdu raději měnit OP. (Takže i svéprávný člověk jednou v životě může někomu naletět.)

To samé já, taky jsem nalítla a zboží poslala a rozhodně nejsem hlupák, prostě to mají vychytané, psala mi reálná paní, žádný google překladač. Všechno vypadalo vymákle, ale v momentě, kdy chtěli peníze ode mně, mi to bylo jasný. A pak když jsem odmítla zaplatit, tak mi poslali vtipný email s fotkou FBI jak někoho sbírají a jak to předají Interpolu, tak to jsem se své blbosti i zasmála . Zboží nechám stáhnout poštou zpátky a asi navštívím kriminálku. Minimálně níže posílám adresy, kterým nevěřit. Důležitý je, si vzájemně pomoci a předat si informace.

Pozor na kathleenrenee100@outlook.com a service24hours@fastservice.com - podvod.

Ahoj všichni, díky ostražitosti jsem ochránil partnerku o průseru tohoto typu.Jako hromada lidí kteří neumí anglicky málem naletěla.Pro informaci nás kontaktovala Linda Macova z adresy PayPalTeam® mail service24hours@fastservice.com a teď i vyhrožuje mailem s FBI a nevím čím ještě. Taky jsem ji pohrozil policií :) (vím že zbytečně)Takže si opravdu dávejte pozor a používejte zdravý rozum, u nás to bylo tak, že proč kolo posílat do Nigerie? Takže lidi hlavně pořádně číst a kdo neumí anglicky zkuste překladač od googlu a pochopíte hned. Mě hned trkla adresa PayPalu , nikdy nepoužívají něco jako výše uvedené PayPaylTeam a podobně a také mě bylo hned divné proč bych měl někomu posílat někam peníze když já prodávám!! .Takže díky všem kdo se zde zapojil a pomohl zjištění že jde o podvod.

Pozor na Kristianaluk@outlook.com, chtela si koupit ode mně mobil pro syna do Nigerie a platba za mobil už mi prej pendluje na Paypalu a čeká na potvrzení o odeslání zboží. Jelikož s Paypalem nemám žádné zkušenosti, netuším zda umí pozastavit platbu a čekat na povrzení s track numbrem zásilky. Ale Paypal z adresy service24hours@fastservice.com, se mi už zdál divný. No ještě že jsem na googlu zadal mobil do nigerie... teď už je jasno. Ufff díky za tohle vlákno.

Děkuju za to že jste tady tohle napsal taky tahle paní nebo pán napsal a teď už jim nic posílat mebudu :)

Súhlasím, už s týmto mailom Kristianaluk@outlook.com máme skúsenosti aj my. Chcela kúpiť notebook pre priateľa v Nigérii

Zrovna mi kristianaluk@outlook.com napsala na inzerát s telefonem. Odepsal jsem mail. Přišel mail zpět už v angličtině, že přes převod nebo paypal. Přemýšlím jak s ním zkusit vyběhnout

Zadejte to do nejakejch ero seznamek

Potvrzuji že podvodné jednání z adresy service@confirmationdepts.com pořád pokračuje. já dostal email od pavel fischer (pavelfischer189@gmail.com). Našel si na bazar.cz muj inzerat a žádal at mu poslu pokyny k platbě přes paypal to jsem udelal - platbu poslal ale jen do stavu cekajici na zpracovani a vyzadoval po me poslat grafiku co nejrychleji do londyna. To jsem neudelal. a druhej den mi prisel email ze po me jde FBI ze jsem obdrzel platbu a neodeslal grafiku. pozor na podvodníky

Včera to zkoušel zmrd na mě...přesně fischer viz výše a psal dokonce že si pro mě i přijdou stejný postup jak popsaný výše. Pozor na měj a nic neposílat!!!!!

Chtěl (pavelfischer189@gmail.com) ode mě koupit šperk, chtěl po mě bankovní údaje, napsala jsem mu, že zboží odešlu, až bude platba na mém účtu, že neakceptuji žádné (falešné) bankovní avízo o čekající platbě, která bude údajně uvolněna až po odeslání zboží. Už se neozval. Pravděpodobně se jedná o podvodníka. Pozor na něj!!!