» Poradna » Ostatní

Podvodný email na mobilu

Dobrý den, při včerejší vlně podvodných emailů o exekučním vymáhání jsem v panice na mobilu otevřela tento podvodný mail a bohužel i přílohu, následně jsem vše smazala, stáhla si antivirový program do mobilu, nechala si zkontrolovat mobil a nic nebylo nalezeno, pak jsem si změnila heslo na internetové bankovnictví a pro jistotu ještě volala do banky na infolinku a vše nahlásila a tam mi zablokovali bezpečnostní údaje...je ještě něco, co bych mohla udělat?třeba obnovit tovární nastavení mobilu?jsem laik, tak vůbec nemám představu, jestli to na mobilu funguje všechno stejně jako na počítači....a důležitá otázka - mám se obávat?skoro jsem z toho nespala ..děkuji moc!

Odpovědi na otázku

V mobilu se škodlivého kódu, který je určen pro MS Windows obávat nemusíš a to ani v případě, že tam máš Windows Mobile.Antivir pro android nemá smysl vůbec žádný

Takže nemusím mít strach ani normálně propojovat mobil s počítačem?nemůže se to nějak přenést?a moc děkuji za odpověď!!!

Nemůže se to přenést. Musela bys přílohu z mailu uložit a následně zkopírovat do počítače. Ten program prostě v mobilu nepoběží, takže nemůže nakazit ani stolní PC, pokud jej připojíš.

Jak si otevřela přílohu? A jakou přílohu, co v ní bylo za soubor? V jakém telefonu? Jak reagoval?

no stáhla se mi do mobilu, dala jsem otevřít a nic se nedělo, telefon mám Sony Xperia U, v té příloze byl nějaký zazipovaný soubor, ale s tím už jsem nic nedělala, hned jsem to pak všechno smazala...

Kristýnko, raději se stáhni nebo tady na tvoje příspěvky velice brzo uslyšíš peprná hodnocení, která si nejen že nebudou brát servítky, ale naopak budou velmi tvrdá.

Pokiaľ si ten ZIP súbor nerozbalila, ale si ho vymazala - je to OK. Na to aby sa vírus aktivoval, musela by sa tá príloha rozbaliť a otvoriť - tým by sa dostal von i ten vírus. Takto ale šiel .... vieš kam

Správný postup je tento:polejt mobil alespoň jedním litrem Savauzavřít do olověné schránky (při práci použít ochranné pomůcky!)olověnou schránku zalít do betonu a vytvořit schránku o síle stěny alespoň 5 cmv ochranném obleku zakopat betonovou schránku s mobilem alespoň 1,5m pod zem (musí být dodržena bezpečná vzdálenost od vodních toků, studní či jiných zdrojů pitné vody alespoň 50 metrů), aby se nebezpečný virus dále nešířil.Potom ty sama se musíš celá svléknout a za slunného dne v 11 hodin si lehnout a opalovat se dvě (dvě hodiny z každé strany). UV záření desinfikuje tvoje tělo. Pak se někde u rybníka vyválej v blátě, abys jím byla celá pokrytá (na slunci nech zaschnout). Poté najdi vhodný sklípek (ideálně min. 5 metrů pod úrovní okolního terénu) a popros známého či kamaráda, aby tě tam zavřel, dveře důkladně zapečetil a vchod pro jistotu ještě zazdil. Teprve pak bude mít zbytek lidstva šanci na přežití.

A může to být vinný sklípek?

Pak se divíš že některé z vás jsou nazývány slepice !!!!!!!! Pokud nic nedlužíš, nevíš ani že exekuce se neoznamují e-mailem (kde by ho taky exekutoři vzali - že?) a prostě jen slepě otevíráš co ti příjde, tak si ani ten mobil nezasloužíš! Ani za mák nevěřím tomu, že jsi to otevřela "v panice" - spíš díky vlastní hlouposti !!!!!!!!!!!

Jak vidím, v českém národě to opět zafungovalo - aneb do zbitého se nejlíp kope, že!!!

Varoval jsem tě. Jednoduchá kontrola v "seznamu exekutorů" ti okamžitě ukáže nesrovnalosti (směrovací číslo u exekutora je špatně, jeho kód také). Uvedení účtu je cestou do šatlavy. Kód banky ČSOB je vadný. Několik překlepů (vážných) je alarmující nehledě na způsob doručování. Mám pokračovat?Jsi hodně hloupá.

Do blbého se nejlíp kope! Je to tvoje hloupost - normální člověk s normálním uvažováním to prostě neudělá - tak co se divíš?

Já jsem myslela, že jde o poradnu, ne o soudní tribunál, takže pokud mi nechcete poradit, tak si laskavě svoje komentáře strčte někam!!!

Počítejte s tím, že se ve zdejší poradně pohybuje v drtivé většině mužská část lidské populace, která si servítky nebere. Věci napíší tak, jak si myslí. Pokud požadujete jednání v rukavičkách obraťte se na nějakou poradnu kolem vaření

Ten určitě nepožaduje jednání v rukavičkách