» Poradna » O Živě.cz

Podvodné reklamy

Ahoj všem, rád bych se zeptal z jakého důvodu se na tomto serveru objevují podvodné reklamy viz ,, tyto magická čisla na vaší kreditní kartě z vás udělají milionáře “. Proč vůbec se to tu objevuje, redakce přece má pravomoc ovlivňovat čí reklamu na své stránky vloží, nebo snad ne ? Pochybuju o tom že se nestojí byť minimální fronta o to mít svou reklamu na slušnou českou firmu na tomto webu ?

Odpovědi na otázku

Protože o peníze jde až v první řadě. Kdo dá víc, toho reklama se zde objeví.

Jde o peníze získané z podvodů, je třeba informovat policii!

1) reklamu obvykle do poskytnutého reklamního okna dosazují automatické systémy a správce webu většinou jen stanovuje obory, ze kterých se reklama může objevovat a neschvaluje každou konkrétní reklamu2) provozovatelé těch podvodných jsou ochotni za reklamu platit nejvíc, protože na rozdíl od standardních firem vydělávají na podvodech a jejich jedinými náklady je právě ta reklama. Takže pro provozovatele webu jsou takové reklamy dobrým patrnerem, který hodně platí, takže pokud to není úplně za čarou přijatelnosti, většinou neodmítají. A mezi námi, každý člověk s IQ>50 snad pozná, že to je úplná kravina a dokáže si to sám filtrovat. Neby ty s tím snad máš problém a nutí tě to na takové reklamy klikat? :D V tom případě bude chyba spíš na tvé straně ;)

1) u slušných reklamních "farem" je možné zvolit co se právě zobrazovat nebude aby neutrpěla pověst serveru.2) bylo zjištěno že IQ přímo nesouvisí s tím jestli lidé na takový podvod skočí nebo ne. Podvedena může být i osoba s vysokým obecný IQ a zase osoba s nižším IQ na to skočit nemusí....

ad 2 - tak tomu tedy neverim, byl by odkaz na nejakou relevantni studii?

http://manipulatori.cz/foreruv-efekt-proc-jsme-o... Možné je že si vykládáte IQ a inteligence krapet jinak. S inteligencí mezi lidmi se traduje spousta pověr. Třeba že škola\vzdělání zvedá inteligenci, že inteligence se dá "naučit". Že inteligentní člověk musí být společensky dobrý. Ne společenská inteligence a obecná inteligence nemá toliko společného.A geniální vědec i IQ na hranici měřitelnosti , může být pro běžní život nepoužitelní a být psychopatická nebo sociopatická osobnost.

Každá reklama je podvod. Jen to má jiný název. Takže ublock, vhodné nastavení prohlížeče a nazdar bazar!

Které používáš filtry? Blokuješ i javascript?

Ten blokuje úplně všechno. Mám tam asi 10 blokovačů, surfuje zásadně pod Linuxem (Firefox ve Windows asi neumí anonymní režim podle něj), všechno po sobě maže, ale napříč netem se chlubí, co všechno ukradl. Pitomec k pohledání.

Hezky ses nám tu odkopal. Že jsi pitomec, není žádná novinka, to už tu všichni vědí dávno a každým dalším příspěvkem jen dokazuješ, že se tvůj zdravotní stav stále horší. Takže si vezmi prášek a vrať se na pokoj.

ublock a ghostery. Bohatě stačí na vše.

1) to je pravda, nicméně nemůžeš nikdy vědět, jaká reklama se kdy v systému objeví, abys ji mohl už předem vyloučit. Bohužel neexistuje společný parametr, kterým by se daly identifikovat a vyloučit všechny podvodné reklamy. Např. žádný automat nerozezná sám, jestli nabízený přípravek na erekci je vědeckého původu nebo výmysl podvodníků :) Stejně tak těžko automat rozliší nějakou magii s čísly platebních karet třeba od investování ve forexu atd.2) osobně bych považoval za velmi hloupého člověka, který na takový nesmysl skočí a nevěřím, že by se u něj naměřilo nadprůměrné IQ :) Nicméně do reklamních systémů se vždycky dostávaly a dostávat budou i podvodné reklamy, protože není v silách provozovatele reklamních systémů je předem vyloučit a vůbec osobně všechny schvalovat. U google dobré, že kteroukoliv reklamu kdekoliv na webu, kam ji dosadí jejich AdWords, lze označit za závadnou a když se takových hodnocení sejde víc, tak ji google řeší.

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 68.0.3440.106

Redakce webu reklamu nijak neovlivňuje. Obchodní oddělení, které ji prodává, nám na oplátku nijak nemluví do redakčního obsahu a tak to má být.

Takze realita je takova, ze navstevnikovi zive.cz je celkem sumak, jaka mate interni pravidla a domluvy, vysledek je takovy, ze na webu zive.cz jsou podvodne reklamy. A tak to ma byt...Me prijde ze to vase "tak to ma byt" se nepreklada ve smyslu, "tak je to spravne i s ohledem na navstevniky", ale ve smyslu "tak nam to vyhovuje nejvice".

CZECH NEWS CENTER |  | Macintosh OS X Safari 12.0

Nenapsal jsem to jasně, když mě musíte zkresleně překládat?Za redakci reaguji na tento odstavec v tématu:„Proč vůbec se to tu objevuje, redakce přece má pravomoc ovlivňovat čí reklamu na své stránky vloží, nebo snad ne ?“ Ne, redakce tohle neovlivní. A věřím, že ani vy nechcete, aby obchodní oddělení, které prodává inzerci, ovlivňovalo redakční obsah. Na Živě totiž díky tomuto přístupu nikdy nevyšla neoznačená inzerce.

To bych úplně netvrdil, když tu na to máte rovnou jednoho "redaktora", který tu zcela otevřeně propaguje jednu firmu a pomlouvá dvě konkurenční. Je sice otázka, zda je za to nějak placený nebo je to jen naprostý fanatismus, ale dost to sráží úroveň živě.cz. Ale určitě to hodně zvedá čtenost, protože pod jeho články je vždy dlouhá diskuze (o ničem), kde má potřebu každého přesvědčovat o své pravě. Nechcete sem pro vyváženost přetáhnout ještě ten jeho obrovský protipól z druhého tábora? To by teprve byly diskuze a čtenost, kdyby každou novinku zpracovali oba dva a čtenáři se mohli do krve pohádat, který z těch dvou pomatenců je více "objektivní".

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 68.0.3440.106

Na Živě nikdy nevyšla neoznačená inzerce. Tedy článek, který by se tvářil jako redakční, ale někdo za něj zaplatil.

Každý kdo může chce příjem na netu. Reklamy ať jsou podvodné či ne, jsou po palbou kritiky často. Nám až zas tak nevadí, nestrávíme na netu víc jak 3 hod denne. Co nechci nečtu, reklamu pošlu do háje.Jinak zkreslovaní je lidská vlastnost, neni nejen na poradné nic neobvyklého. Ten napíše ono, jiný reaguje tím "ten" nenapsal.

Edit. Ten napíše ono, jiný reaguje tím, co "ten" nenapsal.

Mě osobně je úplně jedno, jak s tím svinstvem (ne)nakládáte. Veškeré reklamy mám preventivně zablokované a tudíž je neřeším, protože je prostě nevidím a neslyším. Jsem svéprávný a k tomu, abych si něco (ne)koupil, reklamy nepotřebuji. A když zjistím, že něco potřebuji, je reklama ten úplně poslední, protože dokonale nekvalitní, zdroj informací, který bych byl ochoten použít.

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 69.0.3497.100

Máte na tyto příspěvky připravenou nějakou šablonu, nebo je pokaždé píšete znovu, znovu, znovu a znovu?

https://jiri-kremser.github.io/nahodny-slusny-cech/Krakonošova verze se jmenuje „náhodný spravedlivý hněv odpůrce reklamy“.

On má prostě svou pravdu a je schopen jednu a tu samou lež cpát do poradny 10 let v kuse. Koukněte se na jeho příspěvky k výkladu autorského zákona, k reklamám, k formátování disku (musí se zformátovat celý jedině linuxovou distribucí, jinak to nejde). Je toho spousta, každopádně, že tady 10 let propaguje zlodějinu a není ve vězení mi přijde trestuhodné.

Když jsme u těch reklam. Nyní mám na pozadí reklamu na FAVI. Vysvětlete mi, proč na 1920x1080 monitoru kvůli ní mám skrolovátko doprava/doleva?

Reklamy mám zablokované a ani tady žádnou nevidím.

Pořád s tím ty blbe neotravuj, nikoho nezajímá, že ve svých kradených Windows máš blokátor...

Pozor, on leze na net zásadně pod Linuxem. Ve Windows zakázal veškeré síťové adaptéry, protože by mu to deaktivovalo tu jeho kradenou licenci. Navíc Firefox ve Windows přece podle něj neumí anonymní režim. Takže řešení (na pár dní, než ho zavřou): Surfovat pouze pod Linuxem, používat pro jistotu 10 blokovačů reklam a anonymní režim a pak napříč netem psát, co všechno ukradl. Pitomec k nezaplacení. Horší je, že tyhle hovadiny tady mektá už 10 let a nedá s tím pokoj.

Myslíš v té verzi Firefox pro Linux, doplněné 10 blokovači reklam, protože Windows to neumí? Respektive, protože se bojíš, že by ti to deaktivovalo tu kradenou verzi? No jen si ten ntb ještě pár dní užívej, než ho soud zabaví a tebe pošle rovnou do vazby.

Další blb se probudil. Vem si prášek.

V mobilní verzi pro změnu reklama po otevření dotykové klávesnice zakrývá pole pro zadávání textu. Před odpovědí na příspěvek musím nejdřív reklamu zavřít.

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 69.0.3497.100

Rozumím, že je to nepříjemné, ale v tomto případě jde spíš o vlastnost než o chybu. S tím v každém případě nic nedokážu udělat, reklamy na stránky padají odjinud.

Wir übernehmen keine Verpflichtung, die Werbung inhaltlich zu prüfen. Deshalb behalten wir uns auch bei rechtsverbindlich angenommenen Aufträgen vor, die Werbung wegen ihres Inhalts, ihrer Herkunft oder ihrer technischen Form nach einheitlichen, sachlich gerechtfertigten Grundsätzen abzulehnen. Die Ablehnung des Auftrags wird dem Kunden unverzüglich mitgeteilt.Wir können insbesondere dann Werbung ablehnen, wenn diese gegen gesetzliche Vorschriften verstößt, mit erotischen oder sexuellen oder pornografischen Darstellungen versehen ist, wenn Namen oder Begriffe verwendet werden, die auf erotische oder sexuelle oder pornografische Programme hindeuten, die für Programme mit erotischen, sexuellen oder pornografischen Inhalten werben, wenn die Anzeigen oder die damit beworbenen Programme gegen verstoßen.