Podvodná smlouva

Vím,že je to OT ,ale protože  jako počítačový fanda nikam jinam nechodím,tak trochu spoléhám na nějaké kolegy z oblasti práva a promiňte mi to.Stalo se mě jako předsedovi Společenství vlastníků domu toto:Původní vlastník jedné bytové jednotky (prodávající) měl dluh u Společenství na nájmu a službách .Kupující ( ač nájemník v tomto domě (druh  ) v jiném bytě ) tuto situaci znal a tvrdil ,že dluh uhradí z posledních splátek prodávajícímu - no prostě, že mu je nedá ( samozřejmě jsme se domluvili ústně ,když jsem chtěl sepsat smlouvu ,tak mluvil , že je to o důvěře)Nyní je však  převod bytu na katastru nemovitostí proveden a kupující odkazuje ,že dluh není jeho.Prodávající je neznámo kde (bydlí v autě),nezaměstnaný se spoustou dluhů. a soudních žalob.Protože se mě dostala nyní do ruky kupní smlouva zaráží mě toto.1. Převáděné nemovitosti jsou odevzdány kupující straně prosté všech dluhů a právních závad.2.Strana prodávající prohlašuje .............atd ,že na ní neváznou žádná zástavní práva ,dluhy nebo jiné právní závady.3.Strana kupující prohlašuje ....atd., a že zná její stav.Můj dotaz: Je toto platná kupní smlouva a platí zápis na katastru nemovitostí?

Odpovědi na otázku

Ja sice nie som pravnik, ale kedze nebol splneny bod 2. (predavajuci mal dlhy tykajuce sa nehnutelnosti), tak by mohla byt ta zmluva nejako napadnutelna.Z hlavy teraz nebviem, ale myslim ze ako vlastnik bytu som so spolocenstvom podpisoval nejaky papier ze za dlhy za sluzby (kurenie apod.) sa ruci bytom, u vas to tak nie je? Exekutor s radostou pre teba ten byt zexekuuje ak bude na to nejaky pravny dovod (rozhodnutie sudu alebo kto teraz o tom rozhoduje)...

Bohužel takový papír není a nebude na škodu to praktikovat.Zaráží mě spíš, že si katastr neověřil informace u správce domu, což je bytová společnost spravující domy v širokém okolí.

ak ide o velky dlh tak kontaktuj nejakeho pravnika a ak pravnik usudi ze sa mu kvoli tomu oplati pohnut zadkom, tak sa mozno da vysudit ze ta zmluva je neplatna alebo ze ten dlh ma vyplatit ten stary majitel (ak nevyplatzi tak nanho sudneho exekutora) apod...

Píšeš,že původní majitel je bez práce a prostředků.Pokud to nějak dotáhneš k prohlášení o neplatnosti smlouvy,tak by mne zajímalo,kde vezme peníze na splacení dluhů.Jinak současný majitel už taky asi zaplatil a původní majitel peníze určitě nemá.Myslím,že to bude jako v bance nedobitná pohledávka.Prostě to mělo být ve smlouvě.

Možná by se dalo žalovat o dluh toho nového majitele toho bytu.Protože na bytu je dluh a nový majitel to převzal i s tím dluhem, co mají dojednáno mezi sebou vás nemusí zajímat, potom by měl ten nový majitel žalovat toho původního že nesplnil smlouvu bod jedna ovšem to by vás nemuselo zajímat.Vy by jste akorát měl možná dokázat že o dluhu ten nový majitel věděl při podpisu té smlouvy (svedectvím třetí osoby, nebo tím že to bylo vyvěšené někde na nástěnce, projednáno na schůzi a pod...)Toto fakt chce právníka.Taky záleží co máte ve stanovách svého společenství atd......Prostě není to tak jednoduché.