» Poradna » Ostatní

Podvod, tvrdí paypal

Dobrý den, mám závažný problém s platbou přes paypal. Snažil jsem se to vyřešit přes anglickou podporu, ale ta mě už několik dní ignoruje a nevím, jak svoje peníze dostat zpět. 16/04/16 jsem učinil platbu obchodníkovi EvolutionVaping ltd v hodnotě 137.94L. Obchod sídlí ve Velké Británii. Abych to uvedl na pravou míru, žiji ve Velké Británii. Tento obchod mi sdělil, že paypal si od nich peníze vzal zpět, protože to prý byl podvod. Poslali mi i screenshot a u mel objednávky je napsáno "paypal reversed". Platil jsem svoji českou visa kartou a peníze se mi normálně ztrhly z účtu tak jak to může být podvod? Ty peníze byly hmotné na mém účtu! Požaduji tedy po paypalu o vrácení těch peněz nazpět. Ani nevím, kde si momentálně moje peníze nacházejí. Možná byl problém v tom, že jsem platbu učinil bez založení paypal účtu, ale proč tam tahle možnost teda vůbec je? Tak či tak chci svoje peníze nazpět. Nevíte, zda peníze přijdou zpět na můj účet automaticky? Peníze se odečetli z účtu 19/04/16 a něco jsem četl, že to trvá tak pět dní a automaticky se připíšou zpět na učet ale jistý si tím nejsem.Děkuji za vaši pomoc

Odpovědi na otázku

Při vracení peněz přes paypal se mi peníze normálně vrátili po pár dnech na účet. Ale kolik přesně dní to trvalo ti neřeknu. Jednalo se jen o pár USD, takže jsem to nijak nehrotil a nevěnoval tomu větší pozornost.

Nějak tomu nerozumím...jak jsi mohl platit přes Pay-pal, když tam nemáš účet?

předpokládám, že měl kartu přiřazenou k PayPal účtu - běžná praxe.

Já jsem to pochopil tak že on nemá zřízený PayPal účet.

Přesně. Sám píše, že platbu učinil bez založení PayPal účtu. Takže PayPal nemá, tím pádem nechápu, proč si vybral tento způsob platby a nechápu, jak ty peníze mohly být odeslány. Ona je celá ta historka tak nějak divně nelogická.

" jsem platbu učinil bez založení paypal účtu"Aha, tak sorry. Ale tím pádem by to měl asi řešit u své banky.

Prihlas sa na svoj Paypal a pozri, co tam pisu o tej platbe.Pokial tam je reversed, peniaze by ti mali do par dni prist naspat na ucet.

Jak se má asi podívat "na svoj Paypal", když účet nemá???? Jinak mi to taky (jako jiným tady) připadá divné - nemá účet Paypal, přesto tuto variantu zvolí jako platbu. To je jako by chtěl někdo zaplatit bankovním převodem a neměl účet v bance. Mi z toho spíš vychází, že tazatel je hlupák!

Nějak mi uniká podstata: "Možná byl problém v tom, že jsem platbu učinil bez založení paypal účtu, ale proč tam tahle možnost teda vůbec je?"Jak můžeš platit přes PayPal, když tam nemáš účet?A kde má být jaká možnost, čeho, o které se zmiňuješ?

Platenie cez Paypal bez Paypal uctu:http://panelsyndicate.com/help/paypal

Aha, tak o této možnosti jsem vůbec nevěděl. No, člověk se pořád učí něčemu novému. Dík za odkaz.

Taky jsem nevěděl, dík za info.

Já mám jinej problém, poradí někdo? Na PayPal účet mi přišla platba 35 Eur, už 8. dubna a je pod tím napsané Refund. Na svém běžném bankovním účtu platbu ale stále neeviduji... Co mám pro to udělat, aby se mi to připsalo na můj CZ účet?? Vždycky se mi to převedlo po pár dnech automaticky a teď nic...Děkuji za rady...

PayPall má teď úplně jiný vzhled...

Jj, nový supermoderní design, jinak ale úplně nepřehledný a nepoužitelný Nicméně "Withdraw funds" najdeš hned na úvodní stránce po přihlášení do svého účtu vlevo několik řádků pod PayPal Balance a částkou zůstatku na účtu. Postup převodu peněz je pak podobně shodný s návodem v odkazu.

PayPal je důvěryhodná firma. Pokud obchodníkovi platbu stopli, tak ti ji automaticky vrátí stejnou cestou, jako je strhli.

zrejme si prišiel o peniaze treba sa len s tým zmieriť

Je to podvod, dejte pozor.https://www.youtube.com/watch

Taky jsem přišla o 17 000Kč prodala jsem mobil, Pay Pal si vzal zpět a vyzedl moje balík už se mnou nekontaktoval. Slíbil ze mi posílá na účtu a nic.. Hlasila jsem policie a nevyřeší nic. Dávejte si pozor. Jsem velká zoufalá.