» Poradna » Ostatní

Podvod Paypal

Dobrý den,prosím o radu, také jsme inzerovali na let.go, ozval se pan z USA a prý jakýsi agent z Nigérie vše vyřídí, stále nás atakoval ať zaplatíme na PayPal,na dobravu a manipulaci, jinak prý budeme mít problémy s FBI a Interpolem. Nic jsme nikam neposlali, jen máme obavy a strach o běžný účet, protože jsme posílali č. účtu a IBAN(pro mezinárodní platby). Nemůžou se nám nabourat a zcizit koruny z běžného účtu, Děkuji moc.

Odpovědi na otázku

Ne.

Jen tím, že pošlete číslo učtu, tak to nijak neusnadníte. čísla účtu se logicky sdělují mezi lidmi/podniky zcela běžně, jinak si platbu nepošlete.

příklad namátkou nalezený na netu:ČEZ, a.s.Bankovní spojeníPro platby v EURBankovní ústav: Citibank Europe Plc, organizační složka Evropská 178, Praha 6Číslo účtu 200126823IBAN CZ6426000000002001268200BIC CITICZPXPoužívané identifikátory ČEZ, a. s.EIC kód 11XCEZ-CZ------1LEI kód 529900S5R9YHJHYKKG94ACER kód A0000269Z.CZzdrojhttps://www.cez.cz/cs/o-spolecnosti/cez/trad... Takže samo o sobě nemůže být poskytnutí těchto údajů rizikové, když se u firem dají většinou takto najít věřejně na netu.

Dekuju moc.

Není zač. Prostě ho ignorujte

Pokud máte účet u české banky tak nic nehrozí. U nás totiž existuje mechanizmus co se nazývá "souhlas s inkasem", tedy bez tvého předchozího souhlasu si z tvého účtu nikdo nemůže nic inkasovat. Jenže ve světě tohle není samozřejmost a klidně tě můžou inkasovat. Sice pak mají jiné postupy jak vrátit neoprávněné inkaso, ale ty prachy si předtím strhnou.

Jestli je někdo vůbec schopen se nad tímto zamýšlet a brát to vážně, měl by odevzdat občanku, odstřihnout veškeré připojení k internetu a raději nevylízat ven. To snad nemůžete myslet vážně, že nad tím vůbec přemýšlíte.

přesně. nechápu ty mínusy.. Kdo je schopnej tyhle nesmysly brát vážně tak si fakt snad zaslouží aby o ty prachy přišel."Nic jsme nikam neposlali, jen máme obavy a strach o běžný účet, protože jsme posílali č. účtu a IBAN (pro mezinárodní platby)"trdlo který si myslí že když někdo zná číslo jeho účtu tak že může ukrást nějaký peníze by měl být zbavenej svéprávnosti.. o tom nemá cenu ani diskutovat.

Raději se zaptam, když mám možnost, tak mne prosím nenazivejte trdlem, v dnešní době si člověk neni nicim jist, bála jsem se hlavně proto, aby nenapadli přes internetbanking.

Na to ses ale neptala, ty ses ptala, jestli tě nemůžou okrást na základě čísla účtu a IBAN. To je samozřejmě nesmysl, číslo účtu a IBAN lze zneužít asi stejně tak, jako telefonní číslo nebo adresa domu. Vše je v podstatě veřejný údaj a nikdo tě pomocí nich nemá jak okrást.

Proč by Vás, resp. jak by Vás měli napadnout přes Internetbanking jen pro to, že znají Vaše číslo účtu?

Pokud se ti na český inzerát nějaké běžné pitomosti (kočárek, herní konzole, auto,...) ozve vocas ze zahraničí, je prakticky jasné, že jde o podvod. Natož když do toho zamotá agenta z Nigérie a začne blbnout s FBI a Interpolem. Číslo účtu je mu k ničemu. Na operace s tvými penězi potřebuje přihlašovací údaje. Firmy mají č.ú. běžně veřejné a nikdo jim je nemůže vybílit. Když něco prodávám na aukru, tak ho tam mám také veřejně vidět.Napiš mu, ať věc předá FBI a Interpolu, že se budeš těšit.

rád bych si s tím podvodníkem popovídal, můžeš mi dát jeho adresu (email)

Staci sa tymto ciernym idiotom ozvat ako pravnicka firma co ta zastupuje a v tom momente skonci komunikacia a zrusia mailove konto. Samozrejme s inou mailovou schrankou idu ojebavat dalsich.

Ak stále otravuje, tak mu pošlite odkaz (v angličtine): FBI aj Interpol je už o vás informovaný. V najbližšej nešpecifikovanej dobe očakávajte neočakávanú návštevu.

na letgo se prodávají věci lidem z nejbližšího okolí Vašeho bydliště... to je princip té služby.. rychle prodat věci. Jaksi vůbec z logiky věci nedává smysl že se Vám ozve někdo z USA s tím že to vyřídí někdo z Nigérie.. jste normální ???