» Poradna » Ostatní

Podvod na internetu

Dobrý den, asi to sem úplně nepatří, ale neměl by někdo radu, jak postupovat, když jsem poslal peníze předem na účet na inzerát na nejmenovaném severu a zboží nikde a komunikace nulová. Ano, je to moje blbost, nedělám tohle ovšem každý den a chybami se člověk učí. Jedná se o částku do 5000, tudíž trestný čin se nestal. Bohužel znám jen mobilní číslo a číslo účtu, ovšem pokud je to mazaný podvodník, určitě to nebude na něj ani jedno. Je nějaký způsob, jak takovou osobu vypátrat? Policie a soudy ztráta času, stejně se mi peníze nevrátí. Jen bych ho chtěl aspoň klepnout přes prsty. Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Policie není ztráta času, určitě to za ohlášení stojí. Když to uděláš ty a pár dalších podvedených, rázem z toho tretsný čin bude. A klepnutí přes prsty docílíš.

Policie není ztrátou času a jiná možnost není. Chybami se člověk učí, ale lepší je učit se cizími chybami Opravdu moc nechápu, jak může někdo poslat nemalou částku peněz naprosto cizí anonymní osobě bez jakékoliv záruky. Kdybys na ulici potkal neznámou osobu, která by ti řekla, že když jí dáš 5000, tak že ti donese zítra na stejné místo iPhone, uděláš to? Těžko a přitom přes internet to samé úplně v klidu uděláš...

Nebyl to tenhle borec?https://www.zive.cz/poradna/bazos-/-sbazar-ve... Ten vesele luxuje naivky na bazoši, sbazaru a kdo ví kde ještě už několik let. Oznam to na PČR. Víc udělat nejde.

A teď nově ještě kuba Bábovský.Na sbazaru nabízí iphon x za směšnou částku. Zakládá si na férovém jednání pod nickem ,,koronak 11 ,,Kominikuje se mnou i s mým synem coby vážnými zájemci . Kvůkli věrohodnosti nám poslal foto OP,ŘP dokonce i jak doklad drží v ruce a ještě fakturu s jeho jménem na koupi mobilu. Komunikace ustane,pokud se přeci jen rozhodnete pro osobní předání..Zboží se nachází v Praze, on je podle dokladu z Mělníka,/ Neratovice , ale nebrání se osobnímu předáni v Č.Budějovicích.Jeho účet na sbazaru je založen 3 měsíce a jeho zboží je vystaveno ve stejný den.Je to zřejmě chlápek který takto operuje vdelší dobu- pozor na to.Zítra může mít jiný nick a jméno,ale podezřele směšné lákavé ceny bude mít stále. A hlavně férové jednání,je pro něj velmi důležité.👍

Můžeš to udělat i jinak. Zajdi do banky, že jsi poslal peníze omylem na špatný účet. Banka vyzve majitele účtu k navrácení částky. Udělá to dvakrát a pak požádá banku majitele účtu o jeho osobní údaje. No a pak bude na tobě jak se k tomu postavíš. Třeba já mám sousedy Ukrajince a ti jsou spolehliví a na peníze jako diví. ☻

Takže nebožák co ztratil občanku a založil si na jeho jméno někdo účet, dostane ještě přes hubu. Tomu říkám blbej den.

Jasný však ohlášení bankovního přepadení je taky ztráta času

Asi takhle, banka může vrátit platbu, pokud ji označíte za chybnou. Nevím jak dlouho tento proces trvá, ale je možný. Pak banky i dlouho po zrušení účtu schraňují údaje svých klientů, takže i kdyby dotyčný zrušil účet okamžitě, není mu to nic platné. Zase problém je v našich zákonech, i kdyby byl dotyčný uznán vinným ze spáchání trestného činu/přestupku, tak pokud vím, oběť se může o náhradu škody přihlásit u občansko-právního řízení. Což je prostě opruz navíc a tenhle stát prostě straní lumpům. Zkuste tu banku, držím palce.

Pokud je "pachatel" uznan vinnym, pak i v trestnim rizeni muze byt odsouzen k nahrade skody a netreba OS. Vznikne exekucni titul. To je ale vse. Pachatel si jde napr. odsedet nepodmineny trest, nic nevydelava, nic nema, my jej zivime, satime,... za cca 1500.-/den a opravneny ma papir. Akorat, ze ho to rizeni zadne finance nestoji.

Občas nakupuji na netu také, ale vždy trvám na osobním odběru a platbě při předání zboží. No a pokud prodávající nesouhlasí, je na 99,99% jisté, že jde o podvod.

Tahle rada nefunguje viz podvodníkhttps://ctrlv.cz/bYMM

Můžeš si najmout soukromého detektiva. On ho za tebe vypátrá.

Dobrovolně se nabízím. Za 3000,- vám zkusím vypátrat jeho dresu a i peníze co vám ukradl. Beru jen platby předem.

:D tak tohle je nejlepsi odpoved... A ja za 10K (take predem) budu hodinu v kuse zpivat tradicni cinskou pisen.

dejte POZOR !!! na tento podivný e-shop https://cz.levne2021.ru/