» Poradna » Web a internet

Podvod na Bazosi

Dobrý den, přes Bazos jsem si objednala předmět v hodnotě 4 600 Kč. Zásilka mi byla doručena na dobírku. Po rozbalení jsem ale zjistila, že obsah vůbec neodpovídal popisu inzerátu (byl to podobný předmět, ale starší generace a v naprosto dezolátním stavu). Naštěstí jsem celý proces rozbalování nahrála na video (při nákupech přes Bazos to dělám pokaždé). Bohužel ale o podvodníkovi znám jen e-mailovou adresu a zpáteční adresu, která byla na balíku (nemusí být pravá). Od pošty jsem nedostala ani potvrzení o zaplacení. Mám nějakou šanci na dopadení a případně i získání částky zpět, nebo to mám hodit za hlavu? Prosím, abyste se zdrželi negativních reakcí, vím, že jsem naletěla a že přes Bazos je to vždy riskantní, teď mi už zbývá jen pokusit se to vyřešit.Předem děkuji

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 7 Chrome 67.0.3396.99

Do tohoto článku jsme připravili přehled kroků, které můžete udělat, když vás někdo podvede v internetovém bazaru. Podívejte se:

Zkus se zeptat na policii, jestli by nedokázaly zablokovat tu dobírkovou platbu.

Pokusila jsem se, bohužel prý nemohou.

kontaktovat Bazos > oznámit podvodkontaktovat Policii > oznámit podvod

Musíte mít minimálně podací lístek s jménem a adresou, na kterou jste posílala balík. A pošta určitě má číslo OP toho, kdo si pak vybral peníze za dobírku. Ale jde o osobní údaje a pošta Vám je nejspíš, kvůli zákonu o osobních údajích, nedá. Dali by je jen policii. Je otázka, jestli je částka 4.600 pro policii zajímavá co se týká nějakého trestního oznámení a následného šetření. Takže Vás, pokud to budete chtít řešit, nejspíš čeká výlet do místa kam jste balík poslala a zkusit toho člověka najít a nějak se domluvit. Což bude nejspíš na prd. Takže asi zbyde jen hořké zklamání.

Prominťe, ale zřejmě došlo k nedorozumění. Já jsem si balík objednala, ne zasílala. Podací lístek tedy nemám. Předpokládám, že peníze za dobírku budou odeslány na účet, takže OP mi také nepomůže.

a listek o zaplaceni dobirky mas? Posta to muze zjistit a nevyplatit casktu. pokud k tomu uz nedoslo.

Lístek mám. česká pošta mi sdělila, že se mám obrátit na Policii. Policie mi sdělila, že musím počkat několik dní na vyjádření prodejce a že zastavit platbu nemohou. Takže mezitím pošta podvodníkovi s radostí vyplatí částku a zjevně s tím už není co dělat.

teda klame policia.ked ma tvoje video mas dostatocny doklad, na zastavenie prevodu penazi, ked nema tak nehcce a treba prinutit Podaj trestne oznamie sama na policii, vlasten napsiane a na jeho koipiu si na podatelni policie daj dat peciatku.Priloz aj video rozbalovania na dvd, a vsteky udaje cislo inzeratu atd.

Na baliku by malo byt aj podacie cislo zasielky atd.

Nebyla to náhodou nějaká hodně lákavá nabídka alias nový iPhone za 5.000,-?

No tak ale bylo to levný, ne? A vo to de...Částka taky vhodně zvolená aby to byl jen přestupek, takže suma sumárum klasická past na hlupáky co musí nutně mít nějakou zbytečnost na kterou nemají, PČR se tím zabývat vůbec nebude.

Podle mě to není tak jisté, pokud takhle prodal víc věcí, tak se ta škoda sčítá, ne?

Ale musi se nechat ze castka je zvolena ciste na podvod, aby to nebyl trestny cin ale jen prestupek, kdyby se ho nahodou podarilo vypatrat.Tak jak tak, penize jsou v cudu a pokud ten podvodnik neni uplnd hloupy, tak je uz nikdy neuvidis...

Napiš sem jméno a alespoň město toho podvodníka, třeba to bude soused a pořešíme to. Alespoň se nespálí někdo další.

A dostane pokutu v hodnotě desetinásobku té věci. Fakt chytrej nápad, to teda jo.

Česko, ráj zlodějů (a šlapek). ☻

Nenechte se zvyklat prvni co udelejte napiste tomu co vam to prodal i za pomoci administratoru serveru ze obsah neodpovida tomu co inzeroval a pozadujete vrazit castku pokud se vam do 7 dnu neozve ,vemte veskerou korespondenci a potvrzeni z posty a podejte trestni oznameni nenechte se zvyklat nazory ze je to zbytecne ,s tim pocita i mozny podvodnik vzdy

Prohlídni, najdi, napiš, oznam správci Bazoše (http://podvodnici-na-bazos-cz-sk.webnode.cz/podvedeni-zakaznici/).Podvedených bude zřejmě více, je nutná "vyhledávací aktivita"- domluvit se na oznámeních; policajti jej mohou mít už v databázi.