» Poradna » Ostatní

Podvod inzerát

Dobrý den,Reagoval jsem na inzerát na internetu o koupi mobilu. Pán se představil jako Jiří Šmíd. Prý je v současné době v Polsku a nemůže zaslat zboží na dobírku, protože to z Polska nejde. Zaslal jako "záruku" ofocené doklady (občanský průkaz a rodný list). Důvod prodeje: potřebuje peníze a mobil byl dárek pro přítelkyni. Zadal jsem včera ráno tedy platební příkaz a zaslal scan na email. Od té doby nereaguje, pričemž normalňe reagoval do dne. Ovšem mezi mým e-mailem stihl smazat inzerát na jiném serveru, takže bych řekl že na internetu byl. Jak mám postupovat dále? Platba se zaúčtuje z dnešní noci na pondělí. Mám jít na policii? Dá se platební příkaz ješte zrušit či jiný postup? Děkuji

Odpovědi na otázku

jeste nubehl ani tyden a uz je tu treti blbec co na noname bazarech posila prachy predem uz svi prachy vzivote neuvidis

Díky za odpovědi. Poučil jsem se a naštěstí jsem příkaz mohl zrušit.

tak to mas zjevne vic stesti nez rozumu kdyz chces posilat predem nakupuj na aukru

Většinou platím jen poštovné dopředu. Nakupuji i na Aukru přes PaySec. Dá se říct že jsem víc než opatrný. Jen v tomto případě jsem udělal výjimku, protože byl prodávající vstřícný a slušný. Nabízel i uzavřít kupní smlouvu, ale to jsem bral jako menší záruku než doklady. Buď mi to ale ponaučení. A i pro ostatní, kteří mohli reagovat na tento inzerát, tak si to připadne dohledají.

"Prý je v současné době v Polsku a nemůže zaslat zboží na dobírku, protože to z Polska nejde. " Hm tak víš co, když uvěříš takovým kecům tvoje blbost.> Já to dělám jinak.a. Kupuji na Alze nebo v Mironetu - ta jednodušší možnost.b. Na inzerát se chci s tím člověkem sejít, dohodnout se - a hned je jasno.

za toho zelenyho cur*aka bych na alze nekupoval ani kdyby to bylo zadarmostaci kupovat na aukru kde je obchod pravne jistenej a nemusis se bat poslat penize predem

Proč, když mají akci (na tom co chci - vynikající ceny plus i slevy). Druhá věc, když já kupuji třeba monitor, NB, kamču, atd., chci (mimo komponent) 3 + 3 roky záruku, nechci s tím pak mít výdaje až do konce životnosti.

protoze radsi budu podporovat konkurenci co mi neotravuje zivot a je mi fuk jak "zlaty" nabidky maj, kreteny proste nepodporuju

To já neřeším, když je něco ve foto speciálce (tam třeba mají super dalekohledy - do přírody a tak) nebo i v nákupáku (libovolné elektro) proč ne. A internetově nejvíce používám Mironet (tam nakupuji co ta firma existuje, a vždy když jsem potřeboval zachovali se vůči mě luxusně) a také Alza. Rovněž cokoliv potřebuji vyreklamovat není problém. Stačí dodržet postup a pravidla.

tak ja netvrdim ze je to spatnej obchod jen to ze ktereny proste podporovat nebudu

Něco ti udělali? Pokud máš takovou zkušenost, poděl se.

prvni veta me prvni reakce na tvuj prispevek

Taková hloupost? Máš obchody, kde mají i bobříka.

i kdyby tam meli usatyho niggu tak mi je to jedno pokud na me nebude vyskakovat na kazdy strance a srat se mi do zivota, jasne reklama bejt musi ale taky nespi zakaznika dohnat k nenavisti diky neskutecny otravnosti

Otravný je dnes každý, v nákupáku u kasy, v bance, ve vlaku / na letišti všude něco chtějí. Taková je doba. Já to řeším tak, že když nemusím jdu do lesa a pokud jdu dost dlouho zakotvím u pivča.

tak ja netvrdim ze nejsou otravni i jinde ale kdyz des na postu uz tak nejak pocitas s tim ze se te budou ptat jestli nechces jejich penzijni pripojisteni a proste jim reknes ne a jdes dal jenze tady jdes na net po praci, chces si zapnout klidnej song a mit chvili pohodu a to toho na tebe vylitne nejakej urvanej zelenej buzerant a nasere te na dalsi pulhodinu, proste nebudu podporovat kretenismus

Oni si ho vybrali (já bych asi také zvolil něco jiného) tak ho nyní mají a už se ho NEZBAVÍ. Takže je to takový trest pro ně.

tak tak a abych je potrestal za jejich otravnost tak ode me neuvidi ani korunu

Zase oni ti zaměstnanci a i velká část vedení tohle nerozhodovala. Prostě jim bylo sděleno.

to je sice hezky ale muj nazor to nezmeni

Já jim "vydělat" dám, jsem prostě dobrák.

koukas na to spatne, kdyz te serou a budes je i tak podporovat brzo to zacnou delat dalsi a mor je potreba zastavit v zacatku nez se rozsiri

už je pozdě ... kdo to pamatuje ... valí se to valí, jdou komunisté .... změna programu .... islamisté

svet se v prd*el obraci to vsichni vime ale alespon mam ciste svedomi z k tomu neprizpivam

Pokud si myslíš, že na Aukru koupíš nové stejné zboží levněji, než v Alze, tak gratuluji, jsi další kandidát na podvedeného :D Zkus se zamyslet, kde by asi tak nějaký soukromník na Aukru mohl vzít nové zboží levněji, než obrovský shop, který nakupuje ve velkých množstvích za nejnižší ceny a prodává s minimálními maržemi... A mimochodem, ta "právní" jistota je jen na papíře, zkus si ji vymáhat Pokud vím, tak na Aukru aby se s tebou vůbec začali bavit o nějakém odškodnění, tak nejprve musíš začít řešit věc s Policií a te nesmí pachatele zjistit. Nedá se to srovna s ochranou na eBay/PayPal. Takže zlatý zelený panák, i kyž zrovna nejsem příznivcem Alzy, nakupuju spíš v T.S.Bohemce

Na to se dá říct jen to, že za blbost se platí. Dobře ti tak, příště snad budeš používat mozek a nebudeš cizí anonymní osobě dávat nikdy peníze předem.

Platební příkaz lze zpravidla zrušit přes Call centrum příslušné banky v ČR, která spravuje tvůj účet, operátorka tě vyzpovídá z určitých hesle či PIN, vezmi k ruce Smlouvu o zřízení účtu. Důvod ji nebude zajímat, protože storno zaplatíš.

zablokuj platbu