Podsvícení LCD

Zdravím,mám TV+monitor (2v1) SAMSUNG T220HM (https://www.czc.cz/samsung-syncmaster-t220hd... ). Po zapnutí jde cca 3 vteřiny obraz normálně, poté zhasne a jde jen zvuk. Zjistil jsem, že pod správným úhlem přisvícení baterkou je obraz patrný. Předpokládám, že tedy odešlo podsvícení. Mýlí mě jen to, že pokaždé, když TV zapnu, taky ty 3 vteřiny obraz jde. Nevíte, kde by mohla být chyba. Popřípadě jsem schopný si to opravit sám.Díky za všechny rady

Odpovědi na otázku

Chyba je ve zdroji podsvícení. Pokud nejsi zkušený elektronik, tak to sám doma neopravíš. V servisu počítej minimálně tisícovku. Do tak starého krámu nemá cenu investovat.

To ma podsvietenie este trubicami, zberny dvor to isti.