Podsvícení klávesnice se nevypne při spánku PC

Dobrý den,potřeboval bych radu s klávesnicí Ozone Alliance, který jsem zakoupil na CZC.Když dám počítač do spánku, podsvícení klávesnice se mi nevypne, pořád svítí. Vypne se pouze červená kontrolka "num lock".Také jsem zkoušel na jiném PC, stejný problém.Napadlo mě, že by mohla být výrobní vada nebo funkce výrobce.Věděl by někdo s tím radu?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Hledej nastavení USB v BIOSu MB a nebo si pohrej s nastavením podsvícení a před vypnutím jej stáhni na nulu, jestliže to lze. Další možností je použití prodlužovačky s vícezásuvkou a vypínačem. Po vypnutí PC vypneš spínač na prodlužce a bude tma. ☺

Klavesnica neni na vine, je to tym ze zakladna doska v rezime "spanok" nechava USB porty pod napatim.Pred par rokmi sa USB porty v spanku vypinali.S prichodom mobilov, smartfonov, MP3 ... uzivatelia brecali, ze chcu nabijat zariadenie z PC (cez USB) aj pri rezime spanok.Teraz brecia uzivatelia, ze im svieti mys, klavesnica v "spanku".Niektore zakladne dosky umoznuju vypnut napajanie USB (v spanku) jumperom na doske, niektore to maju osetrene v BIOSe, niektore to neumoznuju vobec.Aku mas zakladnu dosku si neuviedol. Mas dve moznosti:1. precitat manual k zakladnej doske a ked to doska umoznuje, tak vypnut 2. neuspavat, ale hibernovat, pripadne vypinat PC (najlepsie vypinacom na predlzovacke, vcetne monitora, repro, tlaciarne a dalsich periferii.

On ten důvod je snazší, když mám uspané PC a chci ho nastartovat pohybem myši nebo použitím klávesnice, musí být tento port napájený, jinak to logicky nebudu moct probudit použitím periferie

Upřesnění:Mám taky svítící myš, ta vypne v pořádku.Zkoušel jsem stejnou klávesnici na jiném PC, nevypne se.Zkusil jsem jinou svítící klávesnici od jiného výrobce, třeba a4tech, to podsvícení vyplo v pořádku.Moje základní deska je MSI B250M MORTAR.Kdybych mohl vypnout v bios, prosím navigujte kde bych to mohl najít. BIOS znám, ale nevím pod jakým anglickým názvem to je.

Tak si kupte klávesnici co si to podsvícení vypne, nebo ji připojujte k nenapájenému portu v době spánku, použijte hub s manuálním vypínáním portů nebo klávesnici na které můžete ovládat podsvícení manuálněNehledejte problém v klávesnici. To že se jiná klávesnice chová jinak než vaše neznamená že ta vaše je pokažená.