» Poradna » Ostatní

Podrobnosti o myčkách nádobí

Možná někdo z oboru může odpovědět zvídavému staříkovi některé otázky k automatickým myčkám nádobí:

U moderních se uvádí, že napřed senzory vyhodnotí množství a nečistotu nádobí a podle toho upraví další chod programu. Kde jsou ta čídla např. v pračce ARISTON LD44 a na jakém principu pracují?

Jaký je vlastně oběh vody v takové myčce (ideální by bylo prohlédnout si mechanický nákres), nikde jsem jej ale nedohledal).

Sušení: je to jen sáláním tepla ze stěn myčky? Nefouká to třeba horký vzduch z otáčivých ramen ?

Jak je to s odpadem, je tam něco na mechanické dělení ?

Děkuji

Odpovědi na otázku

www.obchody24.info ...

na otázku 1 odpoveď neviem. na otázku 2.-umývačka(aspoň moja-zanusi4441)má vlastné vysokotlaké čerpadlo umiestnené pod filtrami, ktoré zaisťuje obeh už napustenej vody v umývačke. sušenie je pasívne - po vyčerpaní vody z umývačky pomocou toho istého ohrevného telesa, ktoré ohrieva vodu na umývanie. odpad sa kumuluje na mechanických filtroch. doporučené je aspoň raz mesačne tieto filtre vymontovať a umyť saponátom a následne po spätnej montáži spustiť umývačku s pridaním saponátu bez vloženého riadu. dbajte na čistotu sifónu ak sa voda vypúšťa do umyvadla(vane), pretože môže dôjsť s tomu že vypúšťaná voda sa vráti späť do umývačky, čím dôjde k aktivácii hladinového čidla-t.j. nenapúšťa sa voda ale využíva sa tá z prepadu(to je potom smradu. to je vlastná skúsenosť!

Mám nejlevnější Whirpool - IKEA a suší sáláním stěn, to čerpadlo není vysokotlaké, to by to nádobí pěkně tancovalo, je to zhruba čerpadlo typu pračka. V IKEA je vždy demonstrační kus s prosklenými dvířky, takže je vidět jak to běhá.
Z otáčivých ramen nemůže foukat horký vzduch, otáčí se proudem vody.
V odpadu jsou sítka a žádný problém s tím nemám.

Veškerá elektronika za příplatek je podle mne zbytečná, stejně člověk vybere jeden program a jede na něj všechno. U mne ten nejkratší nesuší a ten 70°C jsem ještě nepotřeboval.

Jediné problémy v rodině - rodiče při používání tablet nedávali sůl a vodní kámen zanesl otočná ramena, stačilo to šoupnout do octa a odrýpnout. A sestřence odešel komunikační vodič z panelu na dvířkách, ten není drahý, ale to rozebrání a smontování + cesta bylo dost drahé.

Cidla meri zakaleni vody opticky. Suseni byva pasivni nekdy i aktivni s vetrakem. V lepsich myckach byva vymenik tepla. Ten je umisten na bocni stene mycky a zamezuje teplotnim sokum, spori teplo, a zlepsuje suseni (v poslednim cyklu je zaplnen studenou vodou a pary se tak na studene stene lepe kondenzuji). Voda je filtrovana pres nekolik okruhu s ruzne hrubymi sity. Do odpadu je nejhrubsi - temer vse je vyplachnuto. Zajimave pocteni je na bilezbozi.cz/poradna