Podporuje soket 1151 procesory soketu 1150?

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li podporují základní desky se soketem 1151 procesory, které jsou na soket 1150? Rád bych si pořídil tuto základní desku https://goo.gl/atPNEn a potřebuji vědět, jestli by šel zapojit do soketu 1151 na této základní desce procesor soketu 1150 Intel Core i5 4690k?

Odpovědi na otázku

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z170-Gamin... Čtete někde v CPU supportu daný procesor? Ne, do desky 1150 opravdu nelze dát 1151 procesor. Oficiálně to neumí.

Myslím to naopak. Do 1151 procesor 1150

Sorry, napsal jsem to obráceně, ale odkaz na desku je správný. Výsledek je stejný.

Ne

Děkuji.

Když je cajk, tak jde všechno!

Pokud chceš použít procesor sc.1150 v desce sc.1151, potřebuješ 2 věci: 1) musí to jít smontovat. To může ev. pořešit adaptér. 2) musí zamýšlený procesor podporovat BIOS desky. Pokud ho nepodporuje, což je v tomto případě jisté, nebude mu BIOS umět nastavit ani to základní - napětí a frekvenci. A budeš mít mrtvolu...

Ne, to by bylo proti logice intelu, ten chce rejžovat prachy a tak další generace procesorů má o pin více a potřebuje i novou desku. Zpětnou kompatibilitu nikdo neřeší, to by bylo opět proti rejžování peněz.

Tak ono to je i o tom, že 1150 CPU mají jen DDR3 řadič a na té 1151 desce jsou sloty pro DDR4, takže i kdyby to tam šlo osadit, nebude to fungovat.Ještě by šlo pochopit, kdyby se 1150 CPU daly osadit do 1151 desek s DDR3. Ale kupovat 1151 s DDR3 je pitomost už z principu. Natož do toho cpát starý CPU, který se prodává dokonce za vyšší cenu než novější i5-7600K:https://www.czc.cz/204094,154158/porovnat-kodyStejně tak je blbost dnes kupovat Z170 desku. A vzhledem k tomu, že je za dveřmi podstatně zajímavější řada 8000, která do desek s čipsety 100/200 osadit nepůjde, tak dnes nedává moc smysl ani koupě aktuální řady 7000 + desky s 200.

Z170 má smysl jen v jednom případu - Asus Z170-A. Poctivě udělaná a osazená deska - dostatek kvalitních kondenzátorů, napájecích fází, licence DTS, konektor na Thunderbolt 2 (ovšem karta stojí asi 3k). Prodává se okolo 3 100 Kč a za tu cenu se solidní deska se Z270 koupit nedá. Ostatně i u Asusu si toho jsou vědomi a nedávají ji do promoakce: https://toptechcashback.com/gb/en/pages/cpu-mb/qualif... Teď už je jenom otázka, kam až spadnou ceny starých desek a procesorů po uvedení Coffe Lake.