» Poradna » Programy

Podmínka v excelu

Dobrý den, prosím o radu s podmínkou v Excelu. Mám tabulku směn, kde jeden den je značen N jako noční. Jde mi o to, že nemůžu naplánovat denní D po noční N. Tzn, že v sousedním okénku po N bych chtěl upozornění, že když zadám D, tak to je špatně. Zkoušel jsem podmíněné formátování, funkci Když a nemůžu přijít na to, jak to udělat. Poradíte mi někdo ? Díky Vláďa

Odpovědi na otázku

Ak máte nepretržitú prevádzku a denná nesmie byť nasledujúci kalendárny deň po nočnej a napr.: v stĺpci A od A2 máte v poradí kalendárne dni a v stĺpci B od B2 D, N, alebo iné písmená potom:C3 = KDYŽ(A(A2=A3-1;B2 = "N";B3="D");"NIE denná";"OK - "&D3) - vyplniť stĺpec CText v C prípadne "NIE D";"") alebo vlastný

Super, to je přesně ono, moc děkuji za pomoc Vláďa