» Poradna » Windows (a jiné OS)

Podmíněné vypnutí touchpadu

Po nějaké aktualizaci Windows 10 mi zase přestalo fungovat vypínání touchpadu pomocí Fn + F1. Nějaký dodatečný program jen na vypínání touchpadu jsem kdysi zkoušel, ale nefungoval úplně dobře. Jde o to, že já ho vůbec nepoužívám, pokud bych ale někdy byl bez myši, nemám ho jak zapnout, protože je touchpad trvale vyplý.Nejde we Windows vytvořit nějaké podmíněné vypnutí touchpadu třeba takovým způsobem, že pokud je připojená myš, tak se automaticky vypne a když nebude, bude automaticky zapnutý?

Odpovědi na otázku

Nemyslim, ze Windows to vie sam o sebe.Mal si skor napisat presny model notebooku.Musis si nainstalovat ovladac/podporny software od vyrobcu, ktory prave riesi tu kombinaciu Fn+FXTo je asi najjednoduchsia a oficialna cesta.

Tento notebook: https://www.sony.cz/support/cs/product/SVS151... Windows jsem instaloval sám tak před půl rokem, ovladače cca takto: http://forum.notebookreview.com/threads/official-2012-son... + vaio notebook utilities + vaio control center.Doteď to fungovalo, po nějaké aktualizaci Windows přestalo. V pravém dolním rohu je napsáno: Dotyková klávesnice: vypnuto.Fn + F1 pořád píše zprávu o tom že se vypla nebo zapla, nikdy se ale nevypne.Kdysi jsem měl stejný problém taky po aktualizaci a nepovedlo se mi to odstranit...

Můj ovladač touchpadu (elantech) tuto možnost v nastavení má. Po zapojení myši deaktivovat touchpad. Jiné ntb mají zase HW tlačítko na zapnutí/vypnutí touchpadu.Zkus aktualizovat ovladač.

Je to přímo ovladač, nebo nějaká jeho utilita, která by teoreticky mohla fungovat i s jiným touchpadem? Neměl bys, prosím, odkaz?