» Poradna » Programy

Podmíněné formátování v Excelu

Dobrý den,ve sloupcích "A" a "B" mám uvedeny hodnoty. Potřebuji nastavit a zkopírovat pravidlo podmíněného formátování tak, aby barevně vyznačilo hodnoty ve sloupci "B", které jsou vyšší než hodnoty ve sloupci "A". Umím to nastavit pouze pro dvě buňky (např. pro B2>A2). Jakmile však chci pravidlo kopírovat, aby stejně platilo i pro ostatní buňky ve sloupcích (tzn. B3>A3; B4>A4 atd.), tak se odkaz váže vždy k té první buňce (tzn. B3>A2;B4>A2 atd.) Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Je to úplně stejné jak popisuješ, jen to musíš zadat $B2>$A2. Oblast dat pro kterou pak chceš pravidlo použít musí začínat stejným řádkem (teda 2), jinak se ti to celé posune.