» Poradna » Programy

Podmíněné formátování Excel

Dobrý den, naučil jsem se pár věcí v Excelu ohledně podmíněného formátování buněk na základě jejich hodnoty, nevím si ale rady s tím, aby formátování záviselo na hodnotách v jiném sloupci:První sloupec je datum, v dalších několika sloupcích je jednička nebo nula, vždy jen jedno číslo na řádku (v pouze jednom ze sloupců na řádku je 0 nebo 1).Podle toho, jestli je v řádku 0 nebo 1 bych chtěl datum zvýraznit červeně nebo zeleně.Alternativa je zvýraznit celý řádek, ale protože mám barevný i text v některých sloupcích, bylo by to nepřehledné.Díky

Odpovědi na otázku

Zdravim,tak napr. takhle:sloupec A jsou datumy, sloupec B jmeno, sloupec C obshuje 0 nebo 1. Pokud 1, bude datum v A zelene podbarveny.Oznacit vsechny datumy (radky), zvolit podminene formatovani, nove pravidlo. Zvolit pouzit vzorec a do radky napsat =$C1=1, format vybrat napr. zelene podbarveni a potvrdit OK.Zabarveni celeho radku se provede zvoleni pomineneho formatovani a polozky upravit pravidla. Ve tretim sloupecku je aplikovat na... , kde je oblast ve sloupci A (datumy). Lze to zde zmenit a rozsirit na celou oblast tabulky a bude zvyrazneny cely radek.Podobne muzeme nastavit zabarveni cervene pro hodnotu 0.S pozdravem,syd