» Poradna » Programy

Podmienka v command prompt

Zdarte! potrebujem vytvorit podmienku v *.bat subore (pripadne *.vbs) porovnavam obsah dvoch premennych, pri zhode potrebujem vetvu then pri rozlisnosti else. Za radi vdaka!

Odpovědi na otázku

treba ?IF %B%==%C% goto semecho Nerovna segoto konecsem:echo rovna sekonec: je to teda maximalne neoprimalizovana hruza, ale urcite funguje...

Snad jenom připojím, že je nutno pamatovat na to, že některá proměnná může být prázdná, popř. že může obsahovat mezeru. Pro ten první případ postačí předřadit oběma proměnným v tom IF nějaký znak (pro obě stejný, samozřejmě), druhý případ ošetří umístění proměnných do úvozovek (což ovšem ošetří i tu prázdnou proměnnou). Takže by to vypadalo takto:IF "%b%"=="%c%" goto sema tak dále.

vdaka moc

bohuzial mi to nejde..upravil som to nasledovne: set meno=%username%IF %meno%==%username% goto sem echo Nerovna se goto koniec:sem echo rovna sa:koniecnavestie som skusal napisat aj s : pred navestim a zaked je navestie: napise ze system nenasiel pozadovane navestie, ked je : pred navestim, proghram vypise doslova prvy riadok teda: IF "obsah premennej meno" == "obsah premennej username" goto sempremenne sa zhoduju.

1) tak, jak jsi to napsal, to nemůže chodit, protože návěští sem neexistuje (existuje návěští "sem echo rovna se". Dvojtečka je VŽDYCKY před návěštím, o jiné možnosti neuvažuj2)nevíme nic o proměnné username - může být prázdná, může obsahovat mezeru a ani jedno z toho jsi neošetřilAž tyhle dvě věci ostraníš, tak uvidíme, co dál

no uz to beha ako ma a vyzera to takto..set meno=%username%IF %meno%==%username% goto sem echo Nerovna se goto koniec:sem echo rovna sa:koniecv premena username nebude obsahovat medzeru a je v nej meno aktualne prihlaseneho uzivatela. mam presne definovane uzivatelske mena, takze obsah premenej viem predpokladat..Vdaka za pomoc!!!