Podle čeho mám poznat kolik můžu mít ventilátorů v PC?

podle čeho mám poznat kolik můžu mít ventilátorů v PC? Podle MB nebo podle zdroje nebo prostě podle čeho?

Odpovědi na otázku

Podle skříně, MB tě pak zajímá z důvodu (ne)regulace fanů.

Jak to mám poznat z MB?

Proč z MB?

třeba tenhle týpek tady píše že se tam jdou zapojit jenom 2 ventilátory: http://www.czc.cz/msi-a78m-e45-v2-amd-a78/1...

Týpek ať si píše co chce.Větrák můžeš dát i na molex.Je otázka do jaké bedny to nacpeš.

Kup tyhle http://www.czc.cz/arctic-fan-f12_2/70139/pr... ,dají se i paralelně a na desce je zapojíš do sysfan 1 (vpravo na desce vedle napájení desky) a CPU do cpufan(nahoře vedle pamětí).

A regulace pomocí speedfan.

Pokud ho podporuje deska.

To je správná připomínka, ale pokud nevyzkouší nezjistí, zkusil bych si od někoho půjčit 3pin fan a vyzkoušet. Tato deska mi bohužel rukama neprošla, takže nemůžu to 100% říct, každopádně větší množství desek podporuje regulaci pomocí speedfan, nežli naopak.

Ano ta deska má pouze 2 sysfan konektory a jeden cpu konektor. To ovšem neznamená, že nemůžete mít ve skříni ty ventilátory třeba 4. Ventilátory lze zapojit do vláčku, např 2 na jeden konektor (musí mít rozbočku). Takže primární omezení je počet slotů ve skříni. Pak to jestli je chcete regulovat, protože na molex ze zdroje si jich můžete zapojit třeba 10.

Jestli jsem to dobře načetl, raději si to ověřte, tak skříň má 3sloty. Jeden ventilátor je tam z výroby vzadu ->zapojíte na sysfan 2, má pouze 3pin konektor. Pak si kopíte dva ty svoje a k tomu toto: http://www.czc.cz/akasa-pwm-fan-splitter/95... Tu rozbočku dáte do sysfan 1 a na konce připojíte ty dva ventilátory co by měli být umístěné vepředu ve skříni (musí se asi sundat čelo skříně - ověřte). No a větrák od procesoru dáte do CPUfan. To je celé, vše si bude regulovat automaticky deska.

http://www.czc.cz/akasa-ak-fy320/54040/produkt plus arctic fany výše, zapojit paralelně do sysfan1 a regulovat pomocí speedfan.

Jinak pokud chce automatiku, tak není problém, ale speedfan si může nastavit dle svého.

1) tohle je také rozbočka2) je z molexu, takže žádná regulace.

chlapy mě je jedno jestli je to rozbočka a takový já jen chtěl aby to fungovalo ta regulace otáček a aby to do sebe pasovalo

Neexistuje nějaká rozbočka na 4-pin přes kterou půjde taky regulane otáček třeba přes ten speedfan

Halóóó

A co projevit trochu snahy ve vyhledávání?https://www.alza.cz/akasa-pwm-fan-splitter-d2...

Vždyť jsem ti odkaz dával.A pokud chceš kvalitní chlazení tak také něco stojí.Díval bych se směrem fera 2 nebo 3 a z ventilátorů na noctuu.

Asi na alze neví co prodávaj.

Ventilátorů můžeš dát do skříně kolik se ti tam vejde. Jejich spotřeba je vzhledem k výkonu zdroje zcela zanedbatelná.

Díky chlapi

Nevíte kolika Pinový ventilátor je v té skříni AeroCool PGS Vs-1

Jsou i lepší skříně, jinak to bude z velkou pravděpodobností 3 pin.

s velkou*