» Poradna » Programy

Podivne soubory

Tak tohle mne fakt dostalo. Pri stahovani mi Azureus zalozil adresar a v nem tri soubory. Tyhle soubory podle vsech vypisu existuji na disku a maji 300MB dohromady, ALE:- adresar jako celek ma udajne 0 bytes- soubory nelze v nicem otevrit kvuli spatnemu nazvu nebo neexistujicimu souboru- pri pravem kliknuti se nezobrazi zadne kontextove menu- se soubory nelze nijak manipulovat, presunout smazat zkopirovat, proste nicMyslel jsem si, ze jde o nejakou chybu v NTFS volume, ale kontrola disku neukaze zadnou chybu ani ve Windows ani v jinych utilitach vcetne surface scanu. Antivirus nehlasi nic, podle Ad-Aware nemam zadne spyware. Uz fakt nevim jak se k tem souborum dostat nebo se jich alespon zbavit. Nevi nekdo co s tim?

Odpovědi na otázku

A jak se ty soubory jmenujou?kdyztak bych to zkusil smazat pres prikazovej radek a prikaz "del"

Maji nechutne dlouhy nazev, nejake pomlcky a podobne zalezitosti. Z prikazoveho radku se k nim neda dostat, Kdyz je zadam do jakehokoliv prikazu, tak vypadne ze neexistuji nebo spatny nazev souboru.

Nejsou to náhodou nedostažený soubory??

nedotažené soubory jdou smazat - to si nemyslím

já myslim,že nejdou,pokud ten klient běží

UNLOCKER

skus nakopcit veci na iny disk, tento naformatovat a nainstalovat sys nanovo )

Zkus použít program NTFS DOS, nebo CIA Commander. Nabootuješ z diskety dočistého DOSu s přístupem do NTFS a soubory příkazem "del" smažeš. Jinakpodobnou situaci jsem řešil bootem z CD s ERD Commanderem.

Zksuim k tomu pouzit Hiren's Boot Disc jestli dokaze nejaka utilita ty soubory nekam presunout. Ja mam podezreni, ze se Azureusu podarilo prekrocit nejaky limit na kombinaci delky cesty a debilnich znaku uvnitr, protoze je to asi patnacty level adresaru a hodne dlouhy soubor.Jinak samozrejme klient je vypnuty, pocitac nekolikrat zrestartovany atd.

Kdybys to nechal být, tak až časem někdo dostahuje od tebe nebo ty od druhých zmizí tě to samo. Přehnaným používáním tadytěch utilitek co jsou ti doporučovány a pracují na principu dost hrubé síly, můžeš akorát poškodit počítač - pokud máš dost peněz na nový tak o nic nejde.

Problem je, ze ono to dostahovane je, minimalne Azureus to tak hlasi.

Ještě než se pustíš do krkolomných věcí,podívej se do fóra na www.viry.cz.Najdeš tam několik tipů jak odstranit soubory,které odmítají cokoliv.

Jak zde již bylo řečeno: UNLOCKER, pokud to po restartu naskočí znova, pořádně si prohlídni nastavení v Azureusu, nebo možná i rychlejší by bylo Azureus odinstalovat, zresetit a ty "podivný soubory" smazat a dat si ho tam znova...Anebo se na Azreus vyprdni a dej si tam něco jednoduššího...

Obavam se, ze at udelam s Azureusem co udelam, tak se souboru nezbavim. Nejsou dostupne ani z NTFS Dos, takze na ne zadny windows software rozhodne nema vliv.

Je možné, že nemáš k těmto souborům přístupová práva. Pokud je korektně dokončeno stahování, převezmi vlastnictví souborů. Pak teprve s nimi můžeš nějak zacházet.

Tak situace se vyrazne zmenila. Podarilo se mi soubory zkopirovat. Problem bude asi skutecne s hloubkou vnoreni a delkou cesty,, protoze kdyz jsem je zkusil normalne pruzkumnikem zkopirovat zkopirovanim nadrizeneho adresare do rootu jineho disku, tak vse probehlo uplne bez problemu a soubory jsou zcela v poradku pouzitelne. Tudiz nyni uz se jenom potrebuji zbavit te puvodni varianty, coz by asi melo byt proveditelne opet odmazanim cele nadrizene slozky.