» Poradna » Mobily

Podivné reklamy

Dobrý den, můj problém je ten, že se mi na mém Samsungu Galaxy A5 neustále zobrazují reklamy. Nejdříve jsem si říkal, že bude stačit když odinstaluju poslední stažené aplikace, nepomhlo. Tak jsem si stáhl aplikaci Appbrain detector, aplikace nic nenašla. Za posledních 7 dní jsem nestahoval sebemenší soubor. Už jsem vážně nevěděl. Odinstaloval jsem tedy poslední soubory (písničky, fotky). Většina stažena z ověřených webů. I teď třeba si pouštím youtube, čtu wikipedii, projíždím facebook a zničehonic vyskočí třeba okno s reklamou na Dáme Jídlo, ale většinou se mi samovolně spustí Internet a tam okno s reklamou. I teď když toto píšu se mi to zobrazuje. Stáhl jsem si ADblock, promazal celou historii, několikrát restartoval zařízení, smazal jsem i ty důvěryhodné aplikace. Podle mě se jedná o nějaký starý soubor (aplikaci), která se aktualizovala sama a s ní i vir. Prosím tedy o radu, nebo pomoc. Děkuji

Odpovědi na otázku

Appbrain, ani ADblock neznám, mně třeba vyhovuje AdGuard. K tomu, co popisuješ, se tady myslím obvykle navrhuje tovární nastavení.

Díky, stáhnul jsem. Tak snad bude fungovat :)

Tak je nesmysl blokovat vyskakování reklam bez odstranění příčiny... Příčina je jednoduchá, reklamy vyhazuje Chrome, protože jsi někde na nějaké stupidní stránce při otázce, jestli ti může stránka posílat upozornění, kliknul "povolit" takže si pořádně projdi menu nastavení Chrome a tam to smaž.

Ne tak docela. I bez Chrome reklamy vyskakují např. v Jízdních řádech, Počasí a některých dalších aplikacích.

Ano, samozřejmě. Pokud to nedělá chrome, tak to dělají nějaké aplikace. A takové aplikace prostě okamžitě mažu. Nevidím žádný důvod nechávat v mobilu aplikace, které generují vyskakovací reklamy, když si můžu vybrat z milionu dalších aplikací, které to nedělají :) Zrovna na jízdní řády IDOS nic takového nedělá a na počasí je taky hromada aplikací, které to nedělají.

Můžu potvrdit. Idos zobrazí dvě spojení a reklamu. S AdGuardem je to v pořádku.

Jasně, idos obsahuje reklamy, ale tazatel má problém s vyskakujícími reklamami asi na ploše.

Před hodinou jsi psal, že idos nic takového nedělá. Teď píšeš, že idos obsahuje reklamy? Tazatel psal, že má problém s reklamami vyskakujícími ploše? V dotazu bylo jen 'teď třeba si pouštím youtube, čtu wikipedii, projíždím facebook a zničehonic vyskočí třeba okno s reklamou na Dáme Jídlo'. Ale třeba to ještě upřesní.

Tak nakonec nepomohl ani Adguard. Už jsem odinstaloval snad všechny apky, vymazal celý historie. Podezřelé soubory jsem odstranil, ale furt to něco ukazuje, brzo mě *****. Dívam se na video na ytb, video se stopne, zapne se internet (internet Samsung, který nepoužívám, používám Chrome) a tam všemožné reklamy. Mám stáhlý snad 2 adblocky, 2 antiviry, ale furt to něco hází...

Ale díky všem za rady

Všechny antiviry hoď do haj*lu, to je v androidu největší svinstvo. Příčinou jsou povolené oznámení z pochybných webů v Chrome. Jednoduše stačí povolení smazat. Zrovna minulý týden jsem to řešil na smartphone v rodině.

Rozlišuj vyskakující reklamy na ploše bez spuštěné aplikace a reklamy zobrazované přímo v aplikaci ;) Tazatel má problém spíš s tím prvním případem.

Ano přesně ty, jestli by jste neměli nějakou poslední radu prosím?

Pokud nevíš, která aplikace to dělá, tak zkusit to projet antivirem bitdefender či eset(údajně, jako jedni z mála, dokázali v Androidu něco skutečně najít) a nebo tovární nastavení, popřípadě odinstalovat všechny aplikace, které nebyly nainstalované od Samsungu.

Tohle delaji aplikace jako klavesnice blokovani tel.cisel atd.

Už jsem to napsal dvakrát. Dělá to Chrome, protože jsi někde na nějakém stupidním webu povolil zasílání oznámení. Takže to musíš v Chrome najít a smazat.

Nemusel to nutně povolit uživatel, ony to udělají některé instalované aplikace za něj.Zkus na vyčištění prohlížečů postup popsaný Viktorem 11.10.2017 11:49. Mně to pomohlo:https://www.zive.cz/poradna/android---vyskako...

Prohlížeč se dá snadno vyčistit smazáním dat aplikace Chrome ;)

Tak nakonec za to mohl soubor, stáhnutý tak před rokem. Antivir ho našel a smazal. Díky všem za rady 😊. Akorát jsem si promazal phone no. 😀

Jaký soubor? Samotný stáhnutý soubor nic takového dělat nemůže. Musí to být nainstalovaná aplikace.

Dříve jsem stahoval jednu hru, ale ne z GP. Každopádně ta aplikace se začala projevovat až nyní.

Nemáš náhodou nastavený nějaký jiný launcher než ten originální?

Ale jestli tě problém furt trápí tak ti doporučim prostě smazat celý telefon a znovu nahrát... Jelikož u každého android zařízení se to dělá jinak tak si to najdi někde třeba na youtube nebo internetu.

Díky za radu. V komentářích je to cele vysvětlené a problém už byl vyřešen:)

Trošku s křížkem po funuse a ve své přezdívce máš překlep ;)