» Poradna » Notebooky

Podivné potíže s IE11, resp. procesem iexplore.exe 32

U IE11 se často stává, že při otevření odkazu v nové záložce se tento "nekonečně" dlouho načítá a nakonec se zobrazí "stránku nelze zobrazit". Občas pomůže (před zobrazením této hlášky) stisk F5. Po ukončení IE zůstane tento na pozadí a v Tasmanageru jej nelze "sestřelit". Zato se objeví proces NT kernel&system, požírající 50% výkonu procesoru a totálně blokující internetovou komunikaci. Jediným řešením je restart systému (Asus 550, WIN7 64 bit SP1 home, RAM 4GB, HDD 1TB). Problém zcela určitě nesouvisí s kvalitou a rychlostí připojení na net.Děkuji všem za radu Michal.

Odpovědi na otázku

Ostatní říkají vir, ale já mám pocit, že máš nemocný OS a nevím čím bohužel tvé PC tady nemám, zda SW, optimalizátor, čistič nebo jiné blbnutí. Samo se to nestává.

Mám podobné podezření. NTB jsem kupoval před vánocemi a nechal si nainstalovat OS. Divné je, že úvodní obrazovky jsou anglicky a teprve po najetí OS přejde do češtiny. Něco podobného jsme měli v práci s win 2000 a byly problémy. NTB jsem doma moc nepoužíval, spíše nainstaloval potřebný software. Od jaro do zimy jsem na zahrádce, kde NTB používám intenzivně a tady se začal problém projevovat. Otázka je co s tím, protože poslední věcí do které by se mi chtělo, je totální reinstalace. Sice mohu kontaktovat prodejce, který se bude určitě kroutit a výsledek by byl nakonec stejný. Holý OS aměsíc práce s instalacemi a aktualizacemi.

Jo Defender / MBAM asi znáš ne? Zvláštní binárky může i poslat na Jottiho.

MBAM nainstalovaný a funkční, Avast také nenašel nic.

Problém je u Vás, IE funguje bez problémov, ak máte v poriadku systém. Predpokladajme, že ste už históriu prehliadania odstránil. Kľudne môžete mať problém s nejakým ovládačom zvukovej karty, grafickej karty, či nejakým doplnkom.

Zdá se, že jste měl pravdu. Ačkoli systém tvrdil, že všechny ovladače jsou aktuální, superovladač našel jiný pro grafickou kartu a po jeho instalaci se problém zatím neobjevil.Děkuji.

Prehistorický 32-bit MS WIE nepoužívej.Co s tím?1) Spusť 64-bit MS WIE v bezpečném režimu bez plug-inů:"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" -extoff2) Vyčisti i-cache:inetcpl.cplkarta ObecnéOdstranit3) Resetni nastavení MS WIE do defaultu:inetcpl.cplkarta Upřesnittlačítko Obnovit.Po každé akci vyzkoušej funkčnost.Pomohlo?ANO: OKNE:chyba není ve WIE, ale v OS (viz kolega).

Vyzkouším, ale chvíli to bude trvat, problém se neobjeví hned.

Proč historický? Jde o IE 11. Iexplore.exe je vlastní program a pro každou záložku automaticky spustí proces ieplore.exe*32 (tu hvězdičku jsem do nadpisu nenapsal protože to zakazuje provozovatel). A právě s tímto procesem je problém. Iexplore.exe v Taskmanageru sestřelím, ale procesy ieplore.exe*32 tam zůstanou s již popsanými důsledky.Odstranit historii procházení mám nastavenu jako defaultní. Vaše rady vyzkouším, ale bude to nějakou dobu trvat, protože problém se vyskytuje nepravidelně.Nicméně díky za radu.

Po uvedené akci (1) se zcela jistě nespustí 32-bit WIE.Znamená to, že používáš nějaký 32-bit plug-in, např. děravý (= extrémně nebezpečný) Flash player, Javu apod.Co s tím?1) Odinstalovat všechny 32-bit doplňky.2) Neinstalovat Flash Player!Solidní video servery používají tag <video>.3) Java musí být vždy aktuální od výrobce:http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/d... 4) Používat jen 64-bit i-prohlížeče + 64-bit plug-iny => bezpečnost o dva řády vyšší.5) Pokud Ti nevyhovuje MS WIE/64, můžeš používat např. Waterfox apod.:https://www.waterfoxproject.org/download.phpnapř. portable.

Ale ano. 64 bit WIE - to je proces iexplore.exe a pro každou záložku pak spustí iexplore.exe*32. Tak je označuje taskmanager. Proces explorer (sysinternals) všechny označuje jako iexplore.exe. Jinak je to stejné jako v taskmanageru - procesy, které taskmanager označuje jako iexplore.exe*32 nelze sestřelit. Jinak se zdá, že jde skutečně o problém OS. Nainstaloval jsem Firefox a došlo ke stejnému problému. NT kernel&system (taskmanager) resp. systém(proces explorer) zatěžuje CPU na 50 % a je zablokována internetová komunikace. Nelze načít žádnou stránku, poštovní klient nemůže komunikovat se serverem.Otázkou ovšem zůstává, co s tím.

Jen pozn. Být to o pár dní dřív, mohlo by se to event přična na níž dodal Microsoft záplatu. Právě IE byl závadou ohrožen

A zkusil jste nainstalovat nějaký (jiný) prohlížeč? Když bude šlapat jak hodinky, tak je problém v IE, když bude blbnout i ten, tak je problém spíše v OS.

Zkusil jsem Firefox a problém se opakoval. Také se přikláním k tomu, že jde o problém OS. Teď jde o to kde a co s tím.

proces kernel&system neznám, to je asi nějaké pojmenování Tasmanageru. Můžeš se podívat do nějakého normálního správce jako resmon, taskmgr, procexp? A z čeho usuzuješ, že blokuje traffic? A taky by nebylo od věci se podívat na traffic samotný

NT kernel&system - tak jej označuje taskmgr. Proces explorer jej nazývá systém. Řekl bych, že jde o virtuální název. Tento proces pak zatěžuje CPU na 50% a nelze otevřít žádnou stránku, poštovní klient pak nemůže navázat spojení se serverem.Dokud k tomuto problému nedojde, je veškerá komunikace OK.

Tohle nevyřešíš, zasahovat takto do OS stejně nelze = není jak časově je i nový instal rychlejší také se mi kolikrát dříve (než jsem plně zálohoval) občas něco takového na starších OS stalo do XP od Vist tedy ne, a nikdy to nedopadlo jinak než novou instalací. Prostě to udělá SW (kompatibilita), mnohonásobné instalace, mnoho programů pro jednu věc co se perou, instalace HW nebo nesprávný postup při jeho instalaci atd., OS si neporadí se vším je třeba si dávat pozor a přistupovat odpovědně.

Jak se zatím zdá, problém byl v ovladači grafické karty GeForce. Ačkoliv správce systému tvrdil, že je nejnovější, superovladač našel jiný a po instalaci se problém zatím již neobjevil. Tak mi držte palce a děkuji všem.P.S.Jen je mi divné, proč se konflikt projevil jen během brouzdání na netu.

" superovladač našel " tohle nepoužívej ani Správce, ovladač si stahuj na stránkách výrobce, ten má přesně uvedeno který podepsaný je poslední!