» Poradna » Programy

Podivné chování pptx souboru

Ahoj přátelé,

prosím o radu s tímto problémem: Mám na vstupu pptx soubor (powerpoint). Jak známo, pptx je pouze zazipované XML. Mým cílem je soubor nějak upravit (konkrétně mám skript, který mi XML upraví, ale to teď není důležité).

Postupuji tedy následovně:
- přejmenuji příponu pptx na zip
- rozbalím získaný zip
- zase zabalím jako zip
- přejmenuji zase ze zip na pptx

Mezi rozbalením mohu (nebo nemusím) XML upravit. Ale i pokud ho neupravím, dostanu na konci procesu poškozený soubor, který má o něco menší velikost a Powerpoint ho nepřečte. Otázka je - proč? Vždyť má výsledný archiv stejný obsah jako původní!

Odpovědi na otázku

Čím ho balíš?

Balím ho na zip, zkoušel jsem 7-zip ve windows a ark v linuxu.

Normálně to takhle funguje.Co znamená, že ho Powerpoint nepřečte? Ohlásí nějakou chybu? Dělají ti tohle při stejným postupu všechny soubory pptx?

Napíše mi akorát "chyba při čtení souboru ..."
Teď jsem zkusil stáhnout náhodný pptx soubor z netu a je to stejné - soubor přečte, ale po unzip+zip už hlásí chybu.

Nevím, ale co vyzkoušet různou úroveň komprimace. Jen takový nápad.

Zkoušel jsem úroveň 1 i 6 (normální) a je mu to jedno, po přejmenování soubor otevře.