» Poradna » Windows (a jiné OS)

Podivné chování PC

Dobrý den,stala se mi se stolním počítačem prazvláštní věc a absolutně netuším, co s tím. Po víkendu bez PC jsem ho zapnul a pozadí plochy je celé černé, soubory, co jsem měl na ploše zmizely, zbylé ikony se celé překupily (objevily se i které tam jinak nemám) a veškerá uživatelská nastavení v háji. Mám Windows 7, disk rozdělený na dva oddíly C: a D:, zástupci programů, které jsou na C: i D: na ploše jsou. V "klasických" windows složkách Dokumenty, Obrázky, Hudba nic není. Na D: normálně všechna data jsou. Nejdřív jsem si myslel, že jsem přišel o vše z C:, ale na C:\Users\Moje jméno veškerá data jsou. I všechny programy, které mám na C: v PC jakoby jsou, ale jakoby.. jinde. Pokud chci například otevřít dokument ve wordu, nelze to, píše, že "příkaz nelze provést, protože je otevřeno dialogové okno", poté že word nemůže otevřít tuto šablonu dokumentu (C:\Windows\...\1029\Building Blocks.dotx), pak se kousne. Nelze ani dokonce změnit motiv (nenapíše důvod, jen že to prostě nejde), nejdou zvuky systému, programy, které se mají spustit při spouštění systému se nespustí (přitom tam ale prostě jsou). PC se prostě chová, jako kdyby byl nový. Při spuštění jakéhokoliv programu chce úvodní nastavení a celkově prostě vypadá, jak v továrním nastavení, bez uživatelských úprav (akorát právě jakoby okleštěně). Před víkendem byl naprosto ok, používám ho sám, je na něm pouze jeden účet a jediný, co jsem udělal jinak než normálně, že jsem nastavil na pc heslo, které normálně nemám. Pak jsem ho vypnul. Omlouvám se za sloh, ale snažil jsem se to popsat co nejdetailněji. Že bych tomu nějak rozuměl se říct nedá a s tímhle si opravdu nevím rady.Děkuju moc

Odpovědi na otázku

Nelegální Windows

Windows mám legální

Nejde o to co si myslíš ty. jde o to co si myslí ten systém a ten si myslí, že je buď nelegální nebo neaktivovaný (spíš to druhé)

Právěže legální i aktivovaný je, i to sám "ví".

Kdyby to věděl, tak by nepřesouval data do záložní oblasti, aby to pak mohl obnovit.Kdyby to byl vir, už by ta data byla v tahu

No ale je to vlastně záložní oblast? Tam i normálně je "jejich místo" ne? Opravdu nevím, tak se omlouvám za blbý dotazy. Působí to trochu, jak kdybych si na pc založil nový účet

Ano, tohle to dělá, když se tomu něco nezdá s legálností a kdysi dávno to na W98 způsoboval nějaký trojan, ale ten by měl zachytit i prehistorický antivir

Aha aha, zvláštní... Ale je to divný, protože PC je kupovaný přes Alzu už s nainstalovanýma OEM winama (tam by si nelegální asi netroufli) a přes 2 roky jede bez problémů...

Neříká ten PC náhodou taky něco o tom, že nemůže načíst profil uživatele?

Neříká, na svym profilu normálně jsem. Akorát při startu docela dlouho nabíhá a píše Příprava plochy...

windows je problemovej sunt, smiřit se stím nebo pořídit mac...preinstaluj toje to příznak nelegálních windows zkus zda neni třeba aktivace nebo tak...

To je důsledek nesprávného používání dnes nesmírně populárního "..jakoby...", ke kterému patří až na několik vzácných výjimek hlavně sloveso a ne podstatná jména a příslovečná určení. Až se této gramatické příšernosti zbavíte PC začne fungovat tak jak má.

Děkuji za upozornění, tím to jistě může být. Vám by zase neuškodilo zopakovat psaní čárek ve větě.

JP zmen travu, tato ti nesedi..